۱۹۰ تن مرغ روزانه در لرستان تولید می‌شود


پاعلم 1400/05/11 دقیقه مطالعه
۱۹۰ تن مرغ روزانه در لرستان تولید می‌شود


به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان سیدموسی خادمی شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار افزود: لرستان از نظر تولید گوشت مرغ وضع بهتری نسبت به کشور دارد اما به دلیل آنکه در استان های همجوار و تهران کنترل قیمت نداریم بخشی از این مرغ ممکن است از استان خارج شود.

وی با تاکید بر ضرورت نظارت بر توزیع و کنترل قیمت گوشت مرغ در بازار گفت: در حال حاضر دلایل مختلف از جمله توزیع نهاده های دامی ، وضعیت جوجه ریزی، کیفیت جوجه، شرایط آب و هوایی و فصل گرما موجب کمبود مرغ در کل کشور شده است.

وی تصریح کرد: جلوگیری از خروج مرغ از استان و نظارت بیشتر بر مرغداری‌ و کشتارگاه‌ها مورد تاکید است و دستگاه های مربوطه در این زمینه اقدام مستمر داشته باشند.

 استاندار لرستان افزود: هرچند نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ ۲۵ هزار تومان در لرستان حفظ شده است اما با این وجود کمبودهایی در راستای تامین این کالای اساسی وجود دارد.

خادمی گفت: مرغ از جمله کالاهایی است که به طور شراکتی تهیه و برای تولید آن از ارز عمومی استفاده می شود، دولت وظیفه دارد بازار را تنظیم کند و با استفاده از ابزارهای قضایی، نظامی و بازرسی کالای مذکور را با قیمت مناسب به دست عموم مردم برساند.

وی همچنین افزود: با توجه به بحث خشکسالی و اینکه عشایر و دامداران در این ایام بخشی از دام زنده خود را در معرض فروش گذاشته اند، لازم است دولت در این زمینه وارد عمل شده و دام زنده را خریداری کند.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد با تعیین کمیته ای نرخ مصوب برای خرید دام زنده مشخص شود.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :