۱۳ آبان نماد اقتدار دانش‌آموزان است


پاعلم 1400/08/11 دقیقه مطالعه
۱۳ آبان نماد اقتدار دانش‌آموزان است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ حجت‌الاسلام محمدحسین وحیدی روز سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: ۱۳ آبان بیانگر فهم، عمق بصیرت دانش آموزان همچنین توانمندی و وسعت دید نوجوانان ایرانی است که باید این رویداد تاریخی سال ۵۷ برای نسل امروز بازگو شود.

وی با اشاره به برنامه های ۱۳ آبان و بزرگداشت روز دانش آموز در لرستان گفت: برگزاری مسابقه رسانه ای با موضوع استکبارستیزی، دیدار با نماینده ولی فقیه و امامان جمعه شهرستان ها، دیدار با خانواده شهدای دانش آموز و حمایت از ایده های نو از جمله این برنامه ها است.

وی همچنین با بیان اینکه عدم اصلاح نظام تعلیم و تربیت یکی از مهمترین ریشه مشکلات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی جامعه است افزود: تدوین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش امر بسیار مهمی است که باید با سرعت بیشتری اجرایی شود.

مسوول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان لرستان ادامه داد: همچنین عدم گفتمان و گسترش سند تحول، بی اعتمادی به این سند و نبود تغییر و تحول در برنامه های آموزش و پرورش از دیگر مشکلات این حوزه بشمار می شود همچنین با توجه به آسیب و آفت های فضای مجازی، باید نسل جوان را بیش از پیش آگاه کرد.

حجت الاسلام وحیدی بیان کرد: براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، آموزش ها باید اصلاح شود، همچنین نوسازی مدارس باید به سبک اسلامی در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به تقدیم حدود ۲۰ هزار شهید دانش آموز کشور به انقلاب اسلامی افزود: بیش از ۵۰۰ انجمن اسلامی دانش آموزان در ۱۱ شهرستان لرستان فعالیت می کند و یکهزار و ۳۰۰ دانش آموز عضو این انجمن ها هستند.

۱۳ آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

9 + ده =

0 دیدگاه

Choose a style: