» خبر » اخبار » ۱۲۸۶ متر پل در لرستان تکمیل و در حال بهره‌برداری است
۱۲۸۶ متر پل در لرستان تکمیل و در حال بهره‌برداری است
اخبار

۱۲۸۶ متر پل در لرستان تکمیل و در حال بهره‌برداری است

1403/01/24 20


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان گفت: ۱۲۸۶ متر پل در استان تکمیل و در حال بهره‌برداری است.

مرتضی شیروانی امروز ۲۴ فروردین‌ماه در جلسه ستاد مدیریت بحران لرستان که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: از نیمه دوم سال ۱۳۹۹ تاکنون ۷۲ دستگاه به طول ۱۲۸۶ متر پل‌های سیل کامل و در حال بهره‌برداری است.

وی خاطرنشان کرد: از ۲۳۳ میلیارد تومان اعتبار ۱۹۳ میلیارد آن جذب شده است و ۴۰ میلیارد تومان نیز از طریق سازمان راهداری ظرف سه ماه آینده پرداخت می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان اضافه کرد: کل پل‌های استان ۱۰ هزارو ۶۵۶ دستگاه هستند و دیوارهای حائلی که در استان احداث شده ۵۱ کیلومتر بوده که ۲۲ کیلومتر آن‌ها در سیل ۹۸ تخریب شدند و در حال حاضر بنا بر ضرورت ۱۵ کیلومتر دیوار در محور شهرستان خرم‌آباد به پلدختر نیاز است.

شیروانی بیان کرد: ۷ دستگاه پل تخریب و نیاز به اقدام داشته و نیازمند ۸۷ میلیارد تومان اعتبار بوده و ۷ پل موقت نصب شده که نیاز به تثبیت و استحکام دارند که به ۱۶۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی تصریح کرد: ۸۴۰ میلیارد اعتبار نیاز بوده که کل پل‌های که آسیب دیده و نیاز به استحکام بخشی دارند تکمیل شوند و در مجموع دیوار و پل‌های که وجود دارد به ۱۴۰۰ میلیارد تومان نیاز دارد که به وضعیت قبل خود برگردند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – میلاد بساطی نظری

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00

میلاد بساطی نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 3 =

  • ×