۱۰ منطقه نمونه گردشگری در مناطق تحت مدیریت محیط زیست لرستان قرار دارد


پاعلم 1400/09/03 دقیقه مطالعه
۱۰ منطقه نمونه گردشگری در مناطق تحت مدیریت محیط زیست لرستان قرار دارد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: ۱۰ منطقه نمونه گردشگری در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان قرار دارد.

نبی‌اله قائدرحمتی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ۳۵ منطقه نمونه گردشگری در استان وجود دارد که ۱۰ مورد از آنها در مناطق تحت مدیریت محیط زیست لرستان قرار دارد.

وی ادامه داد: براساس طرح جامع مدیریتی که در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان مصوب شده است حاضر به همکاری هستیم و در طرح جامع مدیریتی گردشگردی  به دو بخش تقسیم بندی شده است.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: براین اساس مناطق تحت مدیریت و حفاظت شده را زون‌بندی کردیم و تبیدل به چندین زون شده است.

قائدرحمتی بیان کرد: یکی از این ذون‌ها گردشگری است که یکی گردشگری متمرکز و دیگری گردشگردی گسترده است.

وی گفت: در گردشگردی متمرکز می‌شود هتل و رستوران ایجاد شود اما در گردشگری گسترده احداث ممنوع است چون طبیعت آنجا از حساسیت بالایی برخوردار است.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان افزود: تقویت رشته‌های گردشگری، صنعت توریسم، تربیت کادر متخصص حوزه گردشگری، آموزش نیروی خدماتی، فرهنگسازی گردش‌پذیر بودن مردم، زیباسازی و بازسازی مراکز گردشگری، گردشگری روستایی و ایجاد زیرساخت متناسب با نیاز گردشگری و … می‌تواند صنعت گردشگری را توسعه دهد.

قائدرحمتی بیان کرد: باید به ایجاد زیرساخت لازم برای گردشگری در استان توجه شود.

وی عنوان کرد: برخوردی از اقلیم مناسب در استان پتانسیلی است که گردشگری باید روی آن برنامه‌ریزی کند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

چهار × 4 =

0 دیدگاه

Choose a style: