» آرشیو » یک عطاری در بروجرد پلمب شد
یک عطاری در بروجرد پلمب شد
آرشیو - اخبار

یک عطاری در بروجرد پلمب شد

1403/03/29 00


به گزارش پایگاه خبری پاعلم، مهدی زارعی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیرو گزارشات مردمی مبنی بر فروش داروهای سقط جنین در یک عطاری بازرسان معاونت درمان شبکه پس از انجام تحقیقات لازم و مشخص شدن تخلف این واحد صنفی با همکاری پلیس نظارت بر اماکن عمومی عطاری پلمب و پرونده فرد متخلف به مرجع قضایی ارجاع شد.

وی با اشاره به تخلفات بسیار برخی عطاری ها در عرضه داروهای سقط جنین تاکید کرد: مصرف داروهای غیرمجاز سقط جنین و خرید دارو بدون نسخه پزشک در بسیاری از موارد موجب ایجاد شوک در فرد مصرف کننده و حتی منجر به فوت فرد مصرف کننده خواهد شد.

معاون درمان شبکه بهداشت و درمان بروجرد بیان کرد: علاوه بر این مصرف داروهای غیرمجاز سقط جنین می تواند موجب خونریزی شدید، پارگی رحم و حتی ناباروری دائم در فرد مصرف کننده شود و نیز از عوارض جانبی سقط عمدی می‌توان به افت کیفیت زندگی، افسردگی و اختلالات اضطرابی اشاره کرد.

زارعی ضمن هشدار به مراکز، عطاری ها و افرادی که اقدام به سقط و یا عرضه داروهای سقط جنین می کنند، اضافه کرد: در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و ضرورت توجه به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با متخلفان در زمینه سقط جنین به صورت جدی برخورد می‌شود.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – حجت بساطی زاده

به این نوشته امتیاز بدهید!

حجت بساطی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 12 =

  • ×