یکهزار و ۵۸۴ میلیارد تومان وام کشت پاییزه در لرستان پرداخت می‌شود


پاعلم 1400/06/25 دقیقه مطالعه
یکهزار و ۵۸۴ میلیارد تومان وام کشت پاییزه در لرستان پرداخت می‌شود


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ “اسفندیار حسنی مقدم” چهارشنبه شب در جلسه ستاد زراعت و بیمه محصولات کشاورزی لرستان افزود: امسال ۱۹۰ هزار هکتار گندم دیم و ۴۶ هزار هکتار گندم آبی در استان کشت می شود.

وی اظهار داشت: در سال زراعی جاری ۲۶ هزار تن بذر گندم آبی و دیم، سازگار با اقلیم متفاوت استان، کود، سم، دستگاه کارنده و تمام تمهیدات لازم جهت آغاز سال زراعی جاری تدارک دیده شده است و عملیات کاشت بر اساس الگوی کشت انجام می شود.

وی تصریح کرد: همچنین از مبلغ ۱۶۸ میلیارد تومان سرمایه در گردش خرید بذر، ۱۰۰ میلیارد تومان توسط شرکت‌های بذری لرستان جذب شده و نیاز کودی و تغذیه مزارع در دستور کار قرار گرفته است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با تاکید بر مصوبه ممنوعیت ورود کشاورزان غیر بومی به استان گفت: رعایت الگوی کشت و نصب کنتور هوشمند به تمامی چاه داران و متولیان ایستگاه های پمپاژ اعلام خواهد شد.

حسنی مقدم همچنین از همکاری خوب متولیان صندوق بیمه محصولات کشاورزی در برآورد به موقع خسارات ناشی از خشکسالی تقدیر کرد و گفت: تاکنون مبلغ ۵۶ میلیارد تومان خسارت به کشاورزان استان پرداخت شده است و پیش‌بینی می‌شود این مبلغ به ۱۰۰ میلیارد تومان برسد در حالیکه صندوق بیمه محصولات کشاورزی ۲۰ میلیارد تومان از کشاورزان دریافتی داشته است.

وی با تاکید بر اینکه از ظرفیت محققان و یاوران تولید جهت کشت علمی و اصولی محصولات استفاده خواهد شد افزود: بهره برداری حداکثری از اراضی دیم با انجام کشاورزی حفاظتی و نیمه حفاظتی و عبور از کشاورزی سنتی به صنعتی محقق می شود.

۸۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در لرستان وجود دارد.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

Choose a style: