گلایه‌مندی پزشکان بروجردی از قطعی برق


پاعلم 1400/06/13 دقیقه مطالعه
گلایه‌مندی پزشکان بروجردی از قطعی برق


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ از ابتدای فصل تابستان به دلیل کاهش تولید برق در کشور برق بساری از مناطق کشور در ساعاتی از شبانه روز برای جبران کمبود این انرژی قطع می‌شودکه این قطعی برق برای بسیاری از مشاغل به خصوص پزشکان مشکلاتی ایجاد کرده است.

در بروجرد نیز با توجه به اینکه مطب بیشتر پزشکان در هسته مرکزی شهر و خیابان‌های شهدا و میدان قیام واقع شده قطع برق در ساعات کاری آنان خدمات دهی به بیماران را مختل کرده است.
پزشکان، داروخانه‌ها و مراکز ام آی آر و آزمایشگاه‌های تشخیص طبی نیاز مبرم به برق دارند که قطع برق باعث می شود خدمات آنان به بیماران تعطیل شود.
با توجه به شیوع ویروس کرونا و مراجعه بیماران مبتلا به پزشکان متخصص عفونی در زمان قطع برق تهویه مناسب در اتاق انتظار بیماران وجود ندارد و باعث انتشار بیش از حد ویروس در محیط های بسته خواهد شد.
رییس نظام پزشکی بروجرد گفت: قطع برق باعث نارضایتی پزشکان شده و مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است.
دکتر ایمان زعیم افزود: طی مکاتباتی که با مس,ولان اداره برق و فرمانداری و دادستانی انجام شده درخواست پزشکان مبنی بر لغو خاموشی‌ها در ساعات اوج کار پزشکان در هسته مرکزی شهر بروجرد اعلام شده است.
وی اظهار داشت: قطع برق ضرر و زیان های جبران ناپذیری به وسایل برقی پزشکان وارد کرده است که بیشتر این وسایل گران قیمت هستند.
رییس نظام پزشکی بروجرد گفت: قطع برق در هسته مرکزی شهر که مطب اکثریت پزشکان بروجرد می باشد باید در ساعت غیر کاری آنان مدیریت شود.
نایب رییس نظام پزشکی بروجرد نیز در این باره گفت: قطع برق روزی ۲ بار در بروجرد رخ می‌دهد و بیشتر هم در ساعت کاری پزشکان است.
دکتر مهدی مهزیاری افزود: با توجه به شیوع کرونا پزشکان عمومی و متخصص عفونی میزبان بیماران کرونایی هستند که تعداد آنان بیش از بستری شدگان در بیمارستان‌ها است و قطع برق باعث قطع تهویه مطب ها می شود و انتشار ویروس را در بر دارد.
وی اظهار داشت: بیشتر پزشکان وسایل برقی دارند که بیماران از چند روز قبل و حتی ماه قبل اقدام به نوبت گیری می کنند و باید طبق ساعت مشخص ویزیت شوند که متاسفانه قطع برق باعث بی نظمی و نارضایتی بیماران شده است.

مدیر امور توزیع برق بروجرد در این باره افزود: شهرستان ۴۰۰ هزار نفری بروجرد دارای ۱۴۶ هزار مشترک برق صنعتی و خانگی است که با توجه به شرایط موجود صرفه جویی ۱۰درصد می تواند زمان پیک مصرف برق را کاهش داد. 

محمدعلی خسروی علت اصلی خاموشی‌های اخیر را عدم تولید برق، خشکسالی و وجود ماینرهای استخراج رمز ارزها دانست و بیان کرد: با نزدیک شدن به فصل گرما و روشن شدن سیستم‌های سرمایشی و نیز شدت گرما میزان مصرف برق بیشتر و بدون شک زمان خاموشی‌ها نیز افزایش خواهد یافت.
وی یادآور شد: در بخش توزیع برق در سطح شهرستان هیچ‌گونه اختلالی وجود ندارد و مشکل اصلی تولید برق است و روزانه در این شهرستان هر منطقه ۲ مرحله خاموشی دارد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۱۱۰ هزار مشترک فعال خانگی در بروجرد وجود دارد، گفت: میزان تولید روزانه مصرف برق این مشترکان ۱۱۰ تا ۱۲۰ مگابایت است که حداکثر پیک مصرف سال ۹۹ در فصل گرما ۱۴۲ مگابایت بوده است.

مدیر امور توزیع برق بروجرد با اشاره به این که مشترکانی که الگوی مصرف برق را رعایت کنند، مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی در بهای برق می‌شوند، اظهار داشت: مشترکان خوش مصرف با کاهش حداقل ۱۰ درصدی و مشترکان پرمصرف با تغییر رفتار مصرفی و مدیریت مصرف، می توانند در زمره اشتراک های کم مصرف قرار گیرند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :