کشکان جان دوباره‌ای گرفت


پاعلم 1400/06/20 دقیقه مطالعه
کشکان جان دوباره‌ای گرفت


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیر امور آب شهرستان پلدختر می‌گوید: با همکاری و همراهی کشاورزان از خشک شدن رودخانه کشکان جلوگیری شد.

محمد گودرزی گفت: استان لرستان سال‌هاست با کاهش نزولات آسمانی و خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کند و خشکسالی امسال به مراتب نسبت به سال‌های گذشته شدت بیشتری داشت.

وی ادامه داد: علیرغم کمبود آب در مخزن سد ایوشان و با وجود اینکه در مقاطعی نیز از سر شاخه‌ها، رودخانه کشکان به طور کامل خشک شد، خوشبختانه امسال با همکاری کشاورزان شهرستان پلدختر و بخش‌های تابعه(مرکزی_معمولان) با تلاش شبانه‌روزی همکاران و گروه‌های گشت و بازرسی و همکاری همه‌جانبه اعضای شورای حفاظت منابع آب شهرستان به ریاست فرماندار و مساعدت‌های امام جمعه و دادستان شهرستان و همکاری نیروی انتظامی از خشک شدن رودخانه کشکان و فاجعه‌ی زیست محیطی جلوگیری به عمل آمد.

گودرزی گفت: از همه مردم و انجمن‌های زیست محیطی به ویژه کشاورزان که نسبت به کاهش سطح زیر کشت و جلوگیری از کشت گیاهان آب دوست با این شرکت همکاری داشتند، تشکر می‌کنم.

مدیر امور آب پلدختر یادآور شد: رودخانه کشکان در تیرماه ۹۴ به مدت ۲۸ روز به‌طور کامل خشک شد و در آن سال خسارت سنگینی به جای گذاشت.

وی تأکید کرد: در حال حاضر رودخانه کشکان جریان داشته و دارای دبی حدود پنج مترمکعب در ثانیه است.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :