کشف ۱۰۷ کیلوگرم تریاک و چند خبر کوتاه از لرستان


پاعلم 1400/03/05 دقیقه مطالعه
iOS 14


کشف ۱۰۷ کیلوگرم تریاک 

فرمانده انتظامی لرستان گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در پی کسب خبری مبنی بر اینکه سوداگران مرگ با یک دستگاه وانت مزدا قصد انتقال مقادیری مواد مخدر از استان های جنوبی به استان های همجوار را دارند، بلافاصله جهت بررسی وارد عمل شدند.

سردار یحیی الهی افزود: ماموران در محور “خرم زال” وانت مزدا را شناسایی و متوقف کردند که با دستگیری راننده و بازرسی از خودروی مذکور ۱۰۷ کیلوگرم تریاک که به صورت ماهرانه ای جاسازی شده بود، کشف شد.

وی گفت: در عملیاتی دیگر یک دستگاه خودرو که محموله را اسکورت ( پشتیبانی) می کرد نیز توقیف شد و سه نفر دستگیر شدند.

کشف ۴۸ فقره سرقت در خرم‌آباد و دستگیری ۳۵ سارق

جانشین فرمانده انتظامی لرستان گفت: در راستای مبارزه قاطع پلیس با سارقان، ماموران انتظامی خرم آباد در چهار روز گذشته موفق به شناسایی ۳۵ سارق شدند.

سرهنگ سیدعلی میر احمدی ادامه داد: با هماهنگی قضائی و طی چند عملیات، ۳۵ سارق دستگیر شدند و پس از انجام تحقیقات به ۴۸ فقره انواع سرقت اعتراف کردند.

به گفته وی تجهیزاتی شامل قطعات و محتویات خودرو و پنج دستگاه انواع خودرو سواری مسروقه از این افراد کشف شد و مالباختگان شناسایی شدند.

کاهش هدر رفت، اولویت مهم شرکت گاز

مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: کالیبراسیون (درجه بندی) به موقع، تعویض کنتورهای معیوب و سایر تجهیزات اندازه گیری، تعمیر و پایش دقیق آنها و تعریف پروژه های کاهش هدر رفت گاز از اهم برنامه های شرکت در سالجاری است.

کرم گودرزی افزود: هدر رفت گاز علاوه بر اتلاف سرمایه ملی باعث ایجاد اثرات مخرب بر محیط زیست می شود بنابراین کالیبراسیون کنتورها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی تصریح کرد: در حاضر میزان خوداظهاری اعلام گاز مصرفی در استان کمتر از ۲درصد می باشد که این عدد در اردیبهشت سال گذشته بیش از ۵۷ درصد بوده است.

از مجموع مصرف کنندگان گاز استان ۵۴۷ هزار و ۷۸ مشترک خانگی، ۲۵ هزار و ۳۳۶ عمومی و یک هزار و ۱۵ مشترک صنعتی هستند.

رهاسازی یک بهله شاهین و یک بال کبک در شهرستان پلدختر

رییس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر از تیمار و رهاسازی یک بهله شاهین و یک بال کبک در این شهرستان خبر داد.

علی الشتری نژاد اظهار کرد: این پرندگان که به دلایلی قابلیت پرواز نداشتند توسط دوستداران محیط زیست جهت تیمار و مداوا به اداره محیط زیست شهرستان پلدختر تحویل داده شدند.

وی از دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا حادثه زیست محیطی آن را به اداره حفاظت محیط زیست و یا به سامانه شبانه روزی ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

8 + 15 =

0 دیدگاه