کشت ۹۰ هزار هکتار نخود در لرستان


پاعلم 1400/07/20 دقیقه مطالعه
کشت ۹۰ هزار هکتار نخود در لرستان


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اظهار کرد: سال جاری ۲۳۶ هزار هکتار گندم، ۱۴۰ هزار هکتار جو، ۹۰ هزار هکتار نخود و ۵۰۰۰ هکتار تعهد کشت کلزا در استان انجام می شود.

دکتر اسفندیار حسنی مقدم با اعلام این خبر گفت کشاورزان برای تامین بذر و کود به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه در آستانه فصل زراعی سال ۱۴۰۰ و کشت محصولات پاییزه خصوصا گندم و جو و سایر محصولات کشاورزی قرار داریم ۲۶ هزار تن انواع بذر آبی و دیم گندم ویژه مناطق سردسیر و گرمسیر استان تهیه و تدارک دیده شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان افزود: ۹۵ هزار تن انواع کودهای شیمیایی شامل ۷۳ هزار تن کود ازته، سه هزار تن کود پتاس و ۲۰ هزار تن کود فسفاته تامین شده است.

حسنی‌مقدم با اعلام اینکه به ازای هر هکتار زمین آبی ۲ کیسه به ازای هر هکتار زمین دیم یک کیسه کود شیمیایی به کشاورزان داده می‌شود، تصریح کرد چنانچه کشاورزان اقدام به کشت کلزا نمایند به ازای هر هکتار ۶ کیسه  و به ازای هر هکتار مزارع بذری ۴ کیسه کود سهمیه تعلق میگیرد و هیچگونه کمبودی در زمینه تامین و توزیع بذر و کود وجود ندارد.

این مقام مسئول در پایان گفت: بذر و کود در سال های گذشته به صورت حواله‌ای و دستی توزیع شده است ولی در سالجاری از طریق سامانه توزیع می شود؛ کشاورزان می توانند با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی و ارائه کد ملی بر اساس سطح زیر کشت محصول و اراضی زراعی سهمیه خود را به سهولت دریافت کنند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

هفده − 6 =

0 دیدگاه

Choose a style: