کشت محصولات آبدوست در بروجرد کاهش داشته است


پاعلم 1400/03/14 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: کشت محصولات آبدوست در شهرستان امسال کاهش داشته است.

احمد گودرزیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به این که امسال بارش‌ها و نزولات  آسمانی کمتر از میانگین سال‌های گذشته بوده بنابراین باید تغییراتی در  الگوی کشت شهرستان بروجرد ایجاد شود.

وی تصریح کرد: کاهش نزولات آسمانی و مواجه با خشکسالی در سال آبی پیش رو، نیاز به مشارکت و همدلی همه آحاد مردم به‌ویژه بهره‌برداران و کشاورزان عزیز و همه دستگاه‌ها و سازمان‌های ذیمدخل دارد.

فرماندار بروجرد خاطرنشان کرد: امسال کشت محصولات آبدوست مانند هندوانه در بروجرد کاهش داشته است و چاه‌های غیرمجاز در شهرستان شناسایی شده‌اند.

گودرزیان اضافه کرد: امور آب موظف شده است که با چاه‌های غیر مجاز برخورد کند و چاه‌های که مجهز به کنتور نیستند برای آنها کنتور نصب شود.

وی بیان کرد: با نصب کنتور برای چاه‌های فاقد کنتور میزان مصرف آنها مشخص و کنترل خواهد شد.

فرماندار بروجرد ادامه داد: از مردم خواهش می‌کنیم با مشارکت در مدیریت مصرف بهینه و صرفه‌جویی آب و پرهیز از مصارف غیرضروری ما را در گذر از بحران کم‌آبی یاری کنند.

گودرزیان اظهار کرد: تنها راه برای عبور از بحران کم‌آبی مدیریت مصرف و صرفه‌جویی است و به‌تمامی مشترکین توصیه می‌شود که از آب شرب فقط برای مصارف آشامیدنی و بهداشتی استفاده کنند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

پنج × 4 =

0 دیدگاه