کارنامه آمریکا نزد ملت ایران سیاه است


پاعلم 1400/08/13 دقیقه مطالعه
کارنامه آمریکا نزد ملت ایران سیاه است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی روز پنجشنبه در سخنرانی مراسم ۱۳ آبان اظهار کرد: اشغال ایران در شهریور ۱۳۲۰، کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، شهادت دانشجویان در ۱۶ آذر ۱۳۳۲، حمایت از رژیم سفاک و مستبد پهلوی، تحمیل کاپیتولاسیون منجر به تبعید امام راحل و تبدیل سفارتخانه خود به لانه جاسوسی از مهمترین اقدامات سیاه آمریکا در ایران است.

وی افزود: همچنین مصادره و سرقت اموال ایران، اقدام نظامی در طبس، طراحی کودتای نوژه، تحریک صدام برای حمله به ایران اسلامی، حمایت تسلیحاتی و اطلاعاتی از رژیم بعث عراق، حمله به کشتی و سکوهای نفتی ایران، حمله به هواپیمای مسافربری در ۱۲ تیر ۱۳۶۷، حمایت از منافقان کور دل، اختصاص بودجه برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی و حمایت از فتنه گران در سال های ۷۸، ۸۸ و ۹۸ از دیگر توطئه هایی است که آمریکا علیه ملت ایران بکار بست.

وی تصریح کرد: ترور دانشمندان هسته‌ای، پرونده سازی و اتهام به ایران در مورد فناوری هسته‌ای، بد عهدی در برجام و نقش داشتن در شهادت سرلشکر حاج قاسم سلیمانی باعث ایجاد چهره زشت رژیم مستکبر آمریکا نزد ملت ایران شده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: هرجا مظلومی حضور داشته باشد جمهوری اسلامی به هر شکلی که صلاح بداند به حمایت از آن مظلوم خواهد پرداخت و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نیز پرچم برافراشته‌ای است که راه را نشان می‌دهد و سبب می‌شود نسل جوان ما راه های آسیب دشمن به کشور را ببندد.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی اضافه کرد: فضا و همدلی ایجاد شده در کشور این قدرت را به رزمندگان، نیروهای مسلح و سپاه پاسداران اعطا می کند تا ناو جنگی آمریکا که قصد سرقت نفت ایران را داشت، ناکام بگذارد که این حضور، قدرت ایران اسلامی را در مقابل دشمنان دوچندان می کند.

۱۳ آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

14 − چهارده =

0 دیدگاه

Choose a style: