» آرشیو » چین ۳ فضانورد را به ایستگاه فضایی‌اش می فرستد |
آرشیو - علمی

چین ۳ فضانورد را به ایستگاه فضایی‌اش می فرستد |

1403/01/31 00


به گزارش پایگاه خبری پاعلم به نقل از اسپیس، در حال حاضر فضاپیمای شنژ و۱۸ روی یک موشک لانگ مارچ 2F قرار گرفته است. این موشک و کپسول روی پد پرتاب در مقر پرتاب ماهواره جیوکوان مستقر شده اند. این موشک در ۱۷ آوریل به پد پرتاب منتقل شده است.

آژانس پروازه فضایی انسانی چین(CMSA) اعلام کرد شنژ و۱۸ در زمان مناسب در آینده نزدیک به فضا پرتاب می‌شود. اما اعلامیه‌های بسته شدن حریم هوایی حاکی از آن است که پرتاب موشک به ایستگاه فضایی تیانگونگ قرار است در ساعت ۱۳ به وقت گرینویچ در ۲۵ آوریل انجام شود. البته نام خدمه‌ای که در این ماموریت به تیانگونگ سفر می‌کنند، منتشر نشده است. نام ۳ فضانورد احتمالاً یک روز قبل از پرتاب در کنفرانس خبری اعلام خواهد شد.

در این میان تیم‌هایی در بندر فضایی جیوکوان مشغول آماده سازی پرتاب هستند. یو یی یکی از کارمندان مرکز دستور دهی و کنترل مرکز پرتاب ماهواره جیوکوان در این باره می‌گوید: ما با توجه به ویژگی‌های ماموریت چند برنامها طرح اضطراری و بیش از ۵۰ تکرار تمرینی ماموریت و تمرین اضطراری را برای تقویت هماهنگی بین مواضع مختلف انجام داده ایم.

پیش بینی می‌شود ماموریت شنژو ۱۸ حدود ۶ ماه طول بکشد. خدمه نیز احتمالاً ۷ ساعت پس از پرتاب به ایستگاه فضایی چین در مدار زمین می رسند و خدمه ماموریت شنژو ۱۷ از آنها استقبال خواهند کرد.

چین فرایند سرهم بندی ایستگاه فضایی تیانگونگ در مدار زمین را در آوریل ۲۰۲۱ میلادی آغاز و ۱۸ ماه بعد آن را تمام کرد.

 
منبع: مهر

پایگاه خبری پاعلم – پژمان سبزی کردعلیوند

به این نوشته امتیاز بدهید!

پژمان سبزی کردعلیوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 20 =

  • ×