نهم تیرماه سالروز شهادت سردار رشید اسلام شهید سپهدار نوری

09 تیر 1398
شهید سپهدار نوری

جانباز شهید مدافع وطن سپهدار نوری چگونه شهید شد

در ۱۶ سالگی به جبهه های حق علیه باطل اعزام شدند، سال ۶۸ به عضویت کمیته انقلاب اسلامی و پیرو آن وارد ناجا شدند. سال ۸۰ جانباز شدند و سال ۸۴ به سوی معبود پر کشیدند

نهم تیرماه سالروز شهادت سردار رشید اسلام #شهید_سپهدار_نوری از شهدای عرصه نظم و امنیت کشور گرامی باد.

به گزارش پایگاه خبری پاعلم، مصادف با چهاردهمین سالگرد عروج ملکوتی شهید مدافع وطن سپهدار نوری یعنی ۱۳۸۴/۰۴/۰۹ موسسه شهدای ناجا مروری دارد بر زندگی این شیرمرد عرصه پیکار. شهید اهل شهرستان پلدختر استان لرستان میباشد و در مورخ ۱۳۴۷/۰۱/۰۵ در دهستان پاعلم به دنیا آمد. پاعلم جنوبی ترین نقطه لرستان و هم مرز با استان خوزستان و ایلام است.

شهید سپهدار نوری درخانواده ای مذهبی و انقلابی پیرو خط ولایت و رهبری دیده به جهان گشود، پس از گذراندن تحصیلات در مقطع ابتدایی و راهنمایی در روستا، برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان راهی دبیرستان دکترشریعتی اندیمشک شد و با آغاز جنگ تحمیلی درحالی که نوجوانی ۱۶ساله بود در دفاع از این مرز و بوم و کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران راهی جبهه های حق علیه باطل شد.

لبیک به فرمان امام خمینی از یکطرف و ادامه راه شهدا از طرف دیگر چنان شهامتی در سپهدار به وجود آورده بود که شهامتش درجبهه ها زبانزد عام وخاص بود.
با اتمام جنگ شهید سپهدار این بار در عرصه ای دیگر پا میدان نهاد دفاع از امنیت مردم درسال۱۳۶۸ وعضویت درکمیته انقلاب اسلامی و با ادغام نیروهای نظامی درسخت ترین شرایط در راه مبارزه با سوداگران مرگ (قاچاقچیان) لباس سبز نیروی انتظامی برتن کرد. همچنین ایشان به ورزش نیز بسیار علاقمند بود و فوتبال را به صورت حرفه ای پیگیری می کرد.

او سال ۱۳۸۰ هم در درگیری با اشرار چند گلوله خورد و افتخار جانبازی درکسوت سبز قامتان نظم وامنیت برگ دیگریست از افتخارات این شهید بزرگوار وسرانجام درحین انجام ماموریت تأمین امنیت شهروندان درحالیکه دختران خردسالش چشم انتظار بازگشت پدر بودند در نهم تیرماه سال ۱۳۸۴ براثر درگیری با قاچاقچیان؛ پیوستن به همسنگران شهیدش نصیبش شد وبه درجه رفیع شهادت نائل گردید.
از ایشان دوفرزند به یادگار مانده است.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

 

تاریخ شهادت: ۱۳۸۴/۰۴/۰۹
محل شهادت: میناب – بندرعباس
محل تولد: پاعلم – پلدختر

صفحه شهید سپهدار نوری در پایگاه خبری پاعلم

صفحه شهید سپهدار نوری در پایگاه اینترنتی شهدای ناجا

پایگاه خبری پاعلم – احمد بساطی نظری

5
برچسب ها :

5 دیدگاه

 • کردعلیوند
  10 تیر 1398

  روحش شاد و یادش گرامی

 • امیرمحمد
  10 تیر 1398

  روحش شاد

 • پاسدار انقلاب
  24 تیر 1398

  مقام معظم رهبری : امروز فضیلت زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست

  درود بر شما

 • Mohammad Reza
  01 مرداد 1398

  روحش شاد و یادش گرامی

 • یوسف کردعلیوند
  13 آذر 1399

  روحش شاد و یادش گرامی باد.

logo-samandehi