پیشنهاد ایجاد ۱۰۰هکتار گلخانه برای یافتن راه حل بومی و هوشمندسازی


پاعلم 1401/11/10 دقیقه مطالعه
پیشنهاد ایجاد ۱۰۰هکتار گلخانه برای یافتن راه حل بومی و هوشمندسازی


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ دکتر علیرضا خاکدامن سرپرست دفتر حوزه ریاست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری امروز در نشست کشت و صنعت‌های بزرگ با محوریت بهره وری و تبیین نظام مالی که در محل معاونت علمی برگزار شد، با تاکید بر اینکه ضروری است در دانش بنیان شدن حاکمیت کشور نقش ایفا کنیم، گفت: ما باید از کیان شرکت‌های دانش بنیان حمایت کنیم.

سرپرست دفتر حوزه ریاست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری عنوان کرد: رویکرد جدید معاونت علمی ورود به همه حوزه‌های مبتلا به برای دولت است که می‌توانیم با همکاری بخش خصوصی و تدوین استانداردهای لازم راه حل‌هایی برای رفع مشکلات کشور ارائه دهیم.

مشاور معاونت علمی با تاکید بر اینکه در این دوره از معاونت تئوری دولت کوچک مطرح است، گفت: دولت به واسطه مشکلاتی که دارد نمی‌تواند بسیاری از مسائل را حل کند. از این رو معاونت علمی درصدد است کلان مساله‌هایی را با قابلیت ارائه پک های راه حل مبتنی بر اصول دانش بنیان ارائه کند تا مشکلات کشور و دولت به این واسطه مرتفع شود.

وی با تاکید بر اینکه بخش کشاورزی نیز از موضوعات مورد توجه معاونت علمی است، گفت: قرار بوده وزارت جهاد کشاورزی ۱۰۰ هزار هکتار گلخانه را تا پایان سال ایجاد کند؛ از آنجایی که این کار دشوار است و نیاز به ورود سرمایه‌های مردمی دارد درصدد آمدیم که پیشنهادی به وزارت جهاد کشاورزی ارائه دهیم.

خاکدامن با اشاره به پیشنهاد معاونت علمی به وزارت جهاد کشاورزی گفت: پیشنهاد دادیم که ۱۰۰ هکتار از این گلخانه ها را در اختیار ما قرار دهند تا گلخانه‌ای با استانداردهای لازم راه اندازی کنیم؛ به این واسطه راه حل‌ها، زیرساخت‌ها، بومی سازی نهاده‌ها، هوشمندسازی و … در این متراژ از گلخانه توسط دانش بنیان‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سرپرست دفتر حوزه ریاست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری افزود: این یک کلان رویه‌ای است که معاونت علمی به دنبال آن بوده تا مسائل و مشکلات حوزه کشاورزی برطرف شود.

 
منبع: مهر

پایگاه خبری پاعلم – پلدختر

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + شش =

Rating*

Choose a style: