پیشرفت فیزیکی ۹۱ درصدی در احداث آزادراه خرم‌آباد به بروجرد


پاعلم 1400/04/03 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه خرم‌آباد به اراک از مهم‌ترین آزادراه‌ها در کریدور شمال به جنوب کشور است.

خادمی در بازدید از وضعیت آزادراه در حال احداث خرم‌آباد به اراک که دوم تیرماه صورت گرفت، اظهار کرد: با حضور فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا که سرمایه‌گذار پروژه آزادراه خرم‌آباد به اراک است و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، آخرین مراحل اجرایی پروژه مورد بازدید قرار گرفت که می‌توان اعلام کرد عملیات اجرایی ‌این آزادراه مهم تا حدود ۹۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی تصریح کرد: آخرین مراحل اجرایی در حال اتمام بوده و پیش‌بینی می‌شود با پیشرفت خوبی که در پروژه وجود دارد، بتوانیم اوایل مردادماه جاری آزادراه را زیر ترافیک برده به بهره‌برداری برسانیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در مراحل نهایی کار نیازمند بازدید راهنمایی و رانندگی و همچنین راهداری از آزادراه هستیم تا ایمنی جاده و تردد در آن به تائید رسیده و بهره‌برداری از این مسیر آغاز شود.

خادمی اضافه کرد: این مسیر یکی از آزادراه‌هایی است که در برنامه زمان‌بندی سال ۱۴۰۰ کشور قرار داشته و از مهم‌ترین آزادراه‌ها در بخش کریدورهای آزاد راهی کشور، واقع در مسیر بندر امام خمینی (ره) به تهران احداث شده است.

وی بیان کرد: بلافاصله بعد از بهره‌برداری از این قطعه، عملیات اجرایی ادامه آزادراه به سمت اراک را که در قراردادهای سرمایه‌گذار و پیمانکار پروژه هست، با سرعت بیشتری آغاز شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این آزادراه عملاً از خرم‌آباد تا اراک به طول ۱۳۴ کیلومتر طراحی شده و در فاز اول ۶۷ کیلومتر آن حدفاصل خرم‌آباد تا بعد از بروجرد مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

خادمی عنوان کرد: تمامی گردنه‌ها و نقاط حادثه‌خیز جاده کنونی خرم‌آباد به سمت بروجرد با بهره‌برداری از آزادراه جدید کاملاً رفع می‌شود و تردد در این مسیر با کاهش ۵۰ درصدی در زمان و ۳۵ درصدی در مسافت انجام خواهد پذیرفت.

وی با اشاره به اینکه آزادراه جدید کمتری به لحاظ سرعت خواهد داشت، افزود: پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری از آزادراه خرم‌آباد به اراک تحولی در شبکه‌های آزادراهی کشور، در محدوده لرستان صورت گیرد و این به دلیل تأثیری که آزادراه در شبکه حمل‌ونقل و جابجایی کشور دارد، خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: اعتبار هزینه شده برای این پروژه تاکنون بالغ بر ۲۲۰۰ میلیارد تومان بوده که با سرمایه‌گذاری ۶۰ درصدی بخش دولت و ۴۰ درصدی قرارگاه خاتم‌الانبیا انجام شده و ارزش به‌روز آن تا ۶۰۰۰ میلیارد تومان نیز برآورد می‌شود.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

دوازده − 2 =

0 دیدگاه