پنج میلیون و ۹۰۰ هزار یورو کالا از ازنا صادر شد


پاعلم 1400/03/14 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛” حشمت بهمنی” شامگاه پنجشنبه” در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه توسعه شهرستان ازنا مرهون راه آهن است، افزود: در حال حاضر کارخانه سیلوی گندم دولتی، کارخانه فرو الیاژ، تلمبه خانه و یکی از سیلوهای بخش خصوصی به راه آهن سراسری وصل است و به زودی نیز منطقه ویژه اقتصادی ازنا نیز به شبکه راه آهن متصل می شود.

وی اظهار داشت: فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی ازنا به مساحت ۷۰ هکتار در دست بهره برداری است و تمام واحدهای صنعتی مستقر شد.

بهمنی ادامه داد: فاز دوم به مساحت ۲۲۱ هکتار در حال تهیه زیر ساخت است و به زودی به سرمایه گذار واگذار می شود.

وی بیان کرد: در زمینه جذب سرمایه برای بخش تولید ۱۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و ۱۱ میلیارد تومان در بخش تسهیلات کارا و واحدهای آسیب دیده از کرونا سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

بهمنی افزود: در سال گذشته مجوز ۱۱۰ مورد مشاغل خانگی صادر شد که امسال درخواست احداث ۱۰ گلخانه به کارگروه استان ارایه شده است.

وی اظهار داشت: کارخانه فولاد ازنا سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن تولید دارد و طرفیت اشتغالزایی یک هزار و ۵۰۰ نفر مستقیم و سه هزار نفر بصورت غیر مستقیم دارد.

وی با اشاره به طرح های نیمه کاره ازنا گفت: در این راستا امسال ۳۲ طرح مهم در سامانه ستلد تسهیل و رفع موانع تولید ثبت شده که هفته اینده بررسی می شود.

بهمنی اظهار داشت: در این شهرستان سه طرح عمرانی نیز در حال اجرا است.

وی افود: فاز نخست داروسازی بایر افلاک با ظرفیت ۱۷۹ نفر در حال فعالیت است و فاز دوم با پیشرفت ۵۰ درصد و ظرفیت اشتغالزایی ۳۰۰ نفر در حال اجرا است.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

هفده − 11 =

0 دیدگاه