پل شهید حاج قاسم سلیمانی به بهره‌برداری رسید


پاعلم 1400/04/24 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ استاندار لرستان گفت: ‌پل شهید حاج قاسم سلیمانی در محور مواصلاتی لرستان و کرمانشاه به بهره برداری رسید.

دکتر سید موسی خادمی امروز ۲۴ تیرماه در مراسم افتتاح پروژه‌های  حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و راه و شهرسازی استان که با حضور دکتر روحانی رئیس جمهور، دکتر امانی معاون وزیر راه و شهرسازی، دکتر خادمی استاندار لرستان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرمانداران شهرستان های پلدختر و چگنی همزمان با چهار استان دیگر به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: امروز ۳۲۱ کیلومتر بزرگراه در کشور به بهره‌برداری رسید که ۲۶ کیلومتر از آن مربوط به لرستان است.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه راهداری تعداد زیادی پروژه مربوط به راه روستایی، پل ها و آثار تخریبی ناشی از سیل به بهره‌برداری رسید که یکی از آنها پل بابازید است و پروژه مهمی برای استانمحسوب می‌شود چراکه راه ارتباطی لرستان با کرمانشاه و ایلام است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در جریان سیل خسارت زیادی به این پل مواصلاتی  وارد شد و مشکلات زیادی برای ما ایجاد کرد که خوشبختانه با تلاش مجموعه راهداری این پل امروز تحت عنوان پل شهید حاج قاسم سلیمانی به بهره‌برداری رسید و در اختیار مردم قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ پروژه‌های مربوط به لرستان با اعتباری بالغ بر  ۱۴۷ میلیارد تومان شامل، بازسازی، مرمت و احداث ۲۸ دستگاه پل، روکش آسفالت محورهای اصلی و شریانی به طول ۴۶ کیلومتر، بهسازی و روکش آسفالت محورهای فرعی و روستایی در قالب طرح ابرار به طول ۶۴ کیلومتر، روشنایی طولی پنج کیلومتر و روشنایی نقطه ای ۱۱ نقطه  است که به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

چهارده − پنج =

0 دیدگاه