پروژه های عمرانی لرستان بر اساس پژوهش و مطالعه علمی تعریف خواهد شد


پاعلم 1400/09/09 دقیقه مطالعه
پروژه های عمرانی لرستان بر اساس پژوهش و مطالعه علمی تعریف خواهد شد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ “احمد دالوند” روز سه شنبه در آئین معارفه و تکریم رئیس دانشگاه لرستان افزود: دانشگاه منشا همه تحول ها است و این جمله تفسیرهای متفاوت و ارزشمندی دارد و بنا بر تاکیدات امام راحل و مقام معظم رهبری دانشگاه به لحاظ تاثیر گذاری بر جامعه بسیار پراهمیت شمرده شده است.

وی با بیان اینکه منشا توسعه یافتگی جوامع بر اساس دانش بوده و دانشگاه پایه اصلی تحولات در جامعه است اظهار داشت: دانشگاه باید در بحث تولید علم پیشگام باشد و اگر می خواهیم دانشگاه در شاخص پیشرو باشد باید ارتباط با جامعه و مدیران ارشد نزدیکتر کند.

دالوند تصریح کرد: آموزش و تربیت نیروی اسلامی کارآمد متخصص و متعهد نیاز امروز جامعه مدیریتی و اداری است و  تولید علم در دانشگاه باید متناسب با نیاز جامعه باشد و در این راستا باید ارتباط عمیقی را با جامعه برقرار کنیم.

معاون استاندار لرستان با اشاره به ضرورت آموزش و تربیت نیروی انسانی کارآمد و متخصص و متعهد گفت: این مسئله از موضوعات اساسی و مهمی بوده که جامعه اداری ما با این چالش مواجه است، مدیران و کارشناسان در سیستم‌های اداری از لحاظ علمی و فناوری‌های نوین به روز نیستند و دانشگاه می‌تواند در این زمینه کمک وافری کند.

وی بر ضرورت انجام پژوهش‌های بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای تصریح کرد: متأسفانه لرستان به دلایل متفاوت مهر محرومیت را بر پیشانی خود دارد و اکنون پروژه‌های عمرانی در استان تعریف شده که پایه و بنیان تحقیقاتی و علمی پشت آن نبوده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان افزود: انجام تحقیقات پایه‌ای و علمی یک نیاز اساسی است و تمام پروژه‌هایی که از این پس تعریف می‌شود براساس پژوهش‌ها خواهد بود و در این مسیر دانشگاه می‌تواند یک نقش اساسی و مهم داشته باشد.

دالوند با تاکید بر اینکه دانشگاه می‌تواند در حوزه کارآفرینی و اشتغال تاثیرگذار باشد گفت: ترسیم نقشه راه و جهت دهی به سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی از وظایف دانشگاه‌ها است.

در این مراسم از زحمات دکتر خسرو عزیزی تجلیل به عمل آمد و دکتر علی نظری به عنوان سرپرست دانشگاه لرستان معارفه شد.

علی نظری عضویت هیئت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه لرستان و رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌های استان لرستان را در سابقه کاری خود دارد.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

19 + هشت =

0 دیدگاه

Choose a style: