پرداخت ۷۰ میلیارد تومان غرامت بیمه شدگان محصولات کشاورزی


پاعلم 1400/05/09 دقیقه مطالعه
پرداخت ۷۰ میلیارد تومان غرامت بیمه شدگان محصولات کشاورزی


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: پرداخت ۷۰ میلیارد تومان غرامت بیمه شدگان محصولات کشاورزی استان آغاز شد.

غلامعلی فتحی، امروز در جلسه بررسی وضعیت آب و خشکسالی در لرستان که باحضور دکتر ویسکرمی نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی درمجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به پرداخت‌های خوب بیمه برای جبران خسارت‌های کشاورزی استان، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۲۴ هزار هکتار از اراضی استان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار دارد.

 وی خاطرنشان کرد: این میزان پوشش بیمه‌ای در شهرهایی مانند کوهدشت، رومشکان و پلدختر که میزان خشکسالی بالاتری دارند، بیشتر است.

فتحی با اشاره به پرداخت ۷۰ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان استان، ادامه داد: این میزان غرامت برای بخش زراعت بوده و فرآیند پرداخت آن در شهرهای مختلف استان آغاز شده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهادکشاورزی لرستان با تأکید بر لزوم بیمه محصولات کشاورزی، تصریح کرد: با توجه به خشکسالی و کم‌آبی استان انتظار می‌رود بهره‌برداران بیستری نسبت به بیمه کردن محصولات اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در زمینه تأمین علوفه دامداران با مشکل جدی مواجه هستیم، افزود: از این‌رو سرمایه در گردشی باید در اختیار دامداران و کشاورزان قرار گیرد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :