» آرشیو » وظیفه ستاد بحران اولویت‌بندی نقاط حادثه‌خیز است
وظیفه ستاد بحران اولویت‌بندی نقاط حادثه‌خیز است
آرشیو - اخبار

وظیفه ستاد بحران اولویت‌بندی نقاط حادثه‌خیز است

1402/07/12 00


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: وظیفه ستاد بحران اولویت‌بندی نقاط حادثه‌خیز است

مسلم مرادی ۱۱ مهرماه در جلسه ستاد مدیریت بحران که در سالن جلسات فرمانداری بروجرد برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به آغاز فصل بارندگی همه دستگاه‌ها باید به شرح وظایف خود عمل کنند و اداره هواشناسی نیز باید روزانه پیش‌بینی هوا را اعلام کند.

وی تصریح کرد: به کشاورزان اعلام شود محصولات باقیمانده خود را جمع آوری کنند تا در صورت بارندگی دچار ضرر و زیان نشوند.

فرماندار بروجرد خاطرنشان کرد: همچنین امور عشایر نیز باید به عشایر شهرستان اعلام کند که در مسیر رودخانه‌ها قرار نگیرند و شهرداری ونایی به خانه های که در مسیر سیلاب قرار دارند اعلام خطر کند.

مرادی اضافه کرد: نظام مهندسی باید ساختمان‌های که فاقد ایمنی و استحکام هستند را شناسایی و به دادستان اعلام کند همچنین اگر زیرساخت‌های آب، برق، گاز و مخابرات مشکلی دارند هرچه سریع‌تر آنها را رفع کنند.

وی با بیان اینکه ماشین آلات توسط راهداری و مابقی دستگاه‌ها تامین شود، افزود: وظیفه ما این است که از جان و مال مردم مراقبت و دفاع کنیم.

معاون استاندار لرستان همدلی و هماهنگی در زمان بحران را لازم و ضروری دانست و اظهار کرد: واقعیتی که باید در نظر گرفته شود هماهنگی همه مدیران، مسئولین و مردم است چرا که اگر این هماهنگی نباشد مشکلات لاینحلی بوجود خواهد آمد.

مرادی مهمترین مسئله در راستای بحران را ضعف در اغنای افکار عمومی دانست و گفت: رسانه‌ها موظف هستند افکار عمومی را با موضوعات ستاد بحران آشنا کنند و این امر چه در فضای مجازی و چه شخصی باید اجرا شود.

وی ادامه داد: اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی هستند و وظیفه ستاد بحران اولویت‌بندی نقاط حادثه خیز شهرستان است و ما باید آمادگی شرایط سخت‌تری را داشته باشیم.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – علی بساطی نظری

به این نوشته امتیاز بدهید!

علی بساطی نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

  • ×