وحدت، ضرورت راهبردی جهان اسلام در مقابله با دشمنان است


پاعلم 1400/07/30 دقیقه مطالعه
وحدت، ضرورت راهبردی جهان اسلام در مقابله با دشمنان است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: وحدت، ضرورت راهبردی جهان اسلام در مقابله با دشمنان است.

حجت‌الاسلام سیداحمدرضا شاهرخی با بیان اینکه در جوامع انسانی به سبب پراکندگی‌ها و اختلافات قومی، نژادی و جغرافیایی، اختلافات بسیار است، بیان کرد: برای حل این اختلافات باید به‌دنبال یک نقطه وحدت باشیم کمااینکه آیه هشتم سوره بقره با این مضمون «وَمِنَ النَّاسِ مَن یَقُولُ آمَنَّا بِاللّهِ وَبِالْیَوْمِ الآخِرِ وَمَا هُم بِمُؤْمِنِینَ» تمام مؤمنان در هر منطقه و با هر نژادی را به صلح و صفا دعوت می‌کند و ایمان به خدا نقطه وحدت جوامع انسانی است.

وی با بیان اینکه وجود پیامبر اکرم(ص) به‌عنوان کانون مهر و محبت است تا مسلمانان از فرق و مذاهب مختلف را به همدیگر پیوند دهد، افزود: وحدت یک خواسته حقیقی است که اگر وحدت تحقق یابد دیگر مشکلات جامعه اسلامی نیز برطرف می‌شود.

امام‌جمعه خرم‌آباد وحدت را ضرورت راهبردی جهان اسلام در مقابله با دشمنان برشمرد و اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعات اجتماعی در هر جامعه، مسئله وحدت و همبستگی آن جامعه است.

شاهرخی با بیان اینکه تفرقه و هرج و مرج میان مردم به نابودی جامعه و از بین رفتن آن جامعه خواهد انجامید، عنوان کرد: جامعه اسلامی نیز از این قاعده مستثنا نیست و وحدت مردم و مسلمین یکی از ضروریات جامعه اسلامی است.

وی بیان کرد: حتی جوامع اسلامی برای تأثیرگذاری بر دنیا و رشد اسلام در دنیا باید با هم وحدت داشته و از تفرقه و تشتت جلوگیری کنند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

19 − 4 =

0 دیدگاه

Choose a style: