واکسیناسیون ۲۴ هزار فرهنگی علیه کووید-۱۹ در لرستان


پاعلم 1400/06/07 دقیقه مطالعه
واکسیناسیون ۲۴ هزار فرهنگی علیه کووید-۱۹ در لرستان


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون سلامت و تربیت بدنی آموزش و پرورش لرستان از واکسیناسیون ۲۴ هزار فرهنگی علیه کووید-۱۹ در استان خبر داد.

فرید بهرامی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: به منظور مقابله با کرونا ویروس مرحله اول واکسیناسیون ۲۴ هزار نفر از فرهنگیان لرستان انجام شد.

وی ادامه داد: برای مرحله دوم واکسیناسیون فرهنگیان را به پایگاه‌های بهداشتی معرفی می‌کنیم تا دز دوم واکسن خود را دریافت کنند.

معاون سلامت و تربیت بدنی آموزش و پرورش لرستان بیان کرد: مرحله دوم واکسیناسیون هشتم شهریورماه آغاز و تا ۲۵ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

بهرامی گفت: در حال حاضر ۲۹ هزار و ۱۰۷ نیروی رسمی، حق‌التدریس، سوادآموزی و خرید خدمات و ۴۸۸۹ نیروی آزاد در مدارس غیرانتفاعی و پیش‌دبستانی‌ در استان داریم.

وی در خصوص بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید عنوان کرد: با توجه به تصمیمات وزارت و اداره کل آموزش و پرورش بازگشایی مدارس به صورت ترکیبی خواهد بود و در این راستا تمهیدات لازم اندیشیده شده که البته این موضوع منوط به واکسیناسیون فرهنگیان است.

معاون سلامت و تربیت بدنی آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: در این راستا جلسه‌ای برگزار خواهد شد که تصمیم‌گیری نهایی در آن اعلام می‌شود تا خانواده‌ها آرامش خاطر داشته باشند.

بهرامی با تاکید براینکه آموزش حضوری در اولویت برنامه‌های آموزش و پرورش لرستان است، اضافه کرد: متاسفانه در این دو سالی که دانش‌آموزان از فضای مجازی استفاده کردند علاوه بر آسیب‌های اجتماعی دچار کم‌تحرکی نیز شدند.

وی یادآور شد: در مدارس عشایری زیرساخت لازم نظیر اینترنت و لوازم الکترونیکی وجود ندارد و دانش آموزان با توجه به پهنه باند اینترنت امکان دسترسی به شبکه شاد را ندارند.

این مسئول اظهار کرد: در برخی روستاها نیز تعداد دانش‌آموزان زیر ده نفر و نورم هستند که باید برای آموزش آنان تدابیری اندیشیده شود، البته پکیجی آماده شده که در صورت نیاز از آن استفاده خواهد شد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :