واکسن کرونا برای ۴۵ درصد گروه‌های هدف در لرستان تزریق شد


پاعلم 1400/08/10 دقیقه مطالعه
واکسن کرونا برای ۴۵ درصد گروه‌های هدف در لرستان تزریق شد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ دکتر محمدرضا نیکبخت روز دوشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: در مجموع تاکنون یک میلیون و ۷۰۰ هزار دُز واکسن کرونا در لرستان تزریق شده است و این استان اکنون در جایگاه پانزدهم واکسیناسیون قرار دارد که رضایت بخش نیست.

وی اضافه کرد: برای خدمت رسانی مطلوب به بیماران کرونایی ۱۰۰ تخت مراقبت های ویژه (آی سی یو) با حدود ۱۰۰ میلیارد تومان در مراکز درمانی لرستان ایجاد شده است و در حال حاضر ۴۵ بیمار بدحال کووید ۱۹ در این بخش ها بستری هستند.

وی با بیان اینکه از هفته گذشته تا کنون شدت شیوع کرونا در لرستان افزایش یافته و شهرستان پلدختر در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است افزود: خرم آباد، بروجرد، کوهدشت و دورود در وضعیت نارنجی و دلفان، الیگودرز، سلسله، ازنا، چگنی و رومشکان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا طی ۲۱ ماه گذشته تا کنون ۵۶۰ هزار تست مخاطی از شهروندان استان گرفته شده و استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و دوری از تجمعات همچنان اصلی‌ترین روش‌های مقابله با این ویروس است.

نیکبخت با اشاره به اینکه کمترین میزان مرگ و میر کرونایی به نسبت جمعیت در لرستان گزارش شده است تصریح کرد: دستگاه آنژیوگرافی با ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان خریداری شده و بزودی در بیمارستان شهید مدنی خرم آباد راه اندازی خواهد شد.

به گفته وی در حال حاضر ۱۳ دستگاه اکسیژن ساز و کپسول‌های اکسیژن به اندازه کافی در همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی لرستان وجود دارد.

تعداد مبتلایان شناسایی شده کرونا در لرستان تاکنون به  ۱۹۱ هزار و ۵۴۰ نفر و قربانیان نیز به ۲ هزار و ۵۹۰ نفر رسیده است.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

20 − 7 =

0 دیدگاه

Choose a style: