» آرشیو » هوش مصنوعی جای کارمندان دولتی انگلیس را می گیرد |
آرشیو - علمی

هوش مصنوعی جای کارمندان دولتی انگلیس را می گیرد |

1402/12/11 00


به گزارش پایگاه خبری پاعلم به نقل از انگجت، دو بیم اصلی درباره گسترش هوش مصنوعی تولید اطلاعات غلط توسط این سیستم ها و از بین بردن مشاغل افراد است. اما دولت فعلی انگلیس به طور فعال استفاده از هوش مصنوعی برای انجام فعالیت های نرمالی را ترویج می کند که به طور معمول توسط کارمندان دولتی انجام می شود، از جمله تهیه پیش‌نویس پاسخ‌ها به تحقیقات پارلمانی.

الیور داودن معاون نخست وزیر انگلیس قصد دارد از یک ابزار رونمایی کند که قادر به جذب و خلاصه سازی اطلاعات از منابع معتبر مانند سوابق پارلمانی است. یک ابزار جداگانه نیز ساخته و آزمایش شده که عملکرد مشابهی دارد.

هرچند مشخص نیست این ابزار هوش مصنوعی با چه سرعتی کار می کند، اما داودن مدعی است سیستم مذکور قادر به انجام فعالیتی است که ۲۵ کارمند دولتی طی ۳ ماه آن را انجام می دهند. به هرحال به نظر می رسد پیش نویس های تهیه شده همیشه توسط کاربران انسانی کنترل و شامل منبع نیز می شوند.

نشریه تلگراف به نقل از داودن ادعا می کند استفاده از هوش مصنوعی برای کامل مشاغل دولتی حیاتی است. او در بیانیه ای اعلام کرد: اگر بخواهیم تعداد کارمندان را کاهش دهیم، هوش مصنوعی واقعا تنها راه است.

 
منبع: مهر

پایگاه خبری پاعلم – حجت بساطی زاده

به این نوشته امتیاز بدهید!

حجت بساطی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − یک =

  • ×