» آرشیو » هنر متعهد زمینه‌ساز رشد و تعالی انسان است به گزارش پایگاه خبری پاعلم|
آرشیو - اخبار

هنر متعهد زمینه‌ساز رشد و تعالی انسان است به گزارش پایگاه خبری پاعلم|

1403/01/26 10


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ فرهاد زیویار امروز یکشنبه در آئین معرفی چهره شاخص هنر انقلاب لرستان با اشاره به اینکه هُنَر مجموعه‌ای از آثار یا فرآیندهای ساخت انسان است که برای اثرگذاری بر احساسات و هوش انسانی یا به منظور انتقال یک مفهوم، آفریده می‌شود و با خلاقیت انسان همراه است، اظهار داشت: هنر، توانایی و مهارت آفریدن زیبایی است که به شکلی نمادین ظهور می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بدون شک طی مسیر در گام دوم انقلاب اسلامی بدون توجه به مقوله فرهنگ و هنر اگر نگوییم غیرممکن است؛ بسیار دشوار و با همراه تهدیدها و تحدیدهای متعددی است، بیان کرد: رویدادهای فرهنگی و هنری اگر به صورت عالمانه و هدفمند طرح‌ریزی و اجرا شوند می‌توانند مسیر گام دوم انقلاب اسلامی را هموارتر و حرکت در این مسیر را پرشتاب‌تر کنند.

استاندار لرستان، گفت: انقلاب اسلامی در گام دوم بسیاری از شاخصه را تحت تأثیر قرار داد و یکی از این شاخصه‌ها هنر است.‌

زیویار هنر متعهد را برخاسته از متن جامعه و مردم دانست و افزود: از آنجایی که هنر متعهد هنری است که زمینه‌ساز رشد و تعالی انسان باشد و هنرمند متعهد موظف است هنری ارزشی تولید کند و هنر اگر همراه با تعهد نباشد هنر نیست‌.

وی با اشاره به فعالیت‌های شهید مرتضی آوینی در عرصه هنر انقلاب، گفت: شهادت شهید آوینی به عنوان یک مبنا در مورد یک موضوع اساسی تحت عنوان هنر قرار داده شده است.

استاندار لرستان، گفت: قبل از انقلاب نیز کارهای بزرگی انجام شد اما در دوران انقلاب اسلامی تصویری جدیدی از هنر شکل گرفت که با قبل از خود متفاوت است.

زیویار، هنر انقلاب اسلامی را یک رویکرد دانست و افزود: انقلاب اسلامی نه فقط در جنبه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه را متحول کرد، بلکه در هنر نیز دچار تحولات محتوایی و مضامین شد، همان هنری که شهید آوینی در طریق آن، جان خود را نثار تحقق ماهیت، هدف و فلسفه وجودی انقلاب به ویژه در راه جهاد و شهادت کرد.

 
منبع: مهر

پایگاه خبری پاعلم – پژمان سبزی کردعلیوند

به این نوشته امتیاز بدهید!

پژمان سبزی کردعلیوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − ده =

  • ×