» آرشیو » هنر باید در راستای فضیلت‌های شهدا باشد
هنر باید در راستای فضیلت‌های شهدا باشد
آرشیو - اخبار

هنر باید در راستای فضیلت‌های شهدا باشد

1402/07/11 00


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: هنر باید در راستای فضیلت‌های شهدا باشد.

سرهنگ محسن رشیدی ۱۱ مهر درحاشیه آیین افتتاحیه جشنواره بین‌المللی موسیقی ایثار(نوای مهر)، بیان کرد: با بیان اینکه هنر باید در راستای فضیلت‌های شهدا باشد، گفت: جشنواره بین المللی موسیقی ایثار  نقش موثری در گفتمان سازی انقلاب و مقاومت دارد.

وی ادامه داد: اگر قرار است رزم و ایثار شهدای انقلاب، دفاع مقدس، امنیت، مدافع سلامت و مدافع امنیت برای نسل آینده ماندنی باشد لازم است در قالب هنر به شکل شعر، موسیقی، فیلم سینمایی عرضه شود.

این مسئول یادآور شد: ترانه “دایه دایه” ۴۵ سال پیش اجرا شده است ولی نقش و تاثیر خود را امروز بهتر نشان می‌دهد و جوانان با آن عجین شدند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان اظهار کرد: هنر باید در راستای فضیلت های شهدا باشد و متن اشعار در موسیقی نیز بر اساس واقعیت باشد تا بتواند رسالت و نقش خود را به خوبی ادا کند.

وی به رشادت‌های رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس اشاره کرد وبا بیان اینکه مقام معظم رهبری در مورد مقاومت ۸ سال دفاع مقدس فرمودند در این عرصه نیاز به غلو نداریم، تصریح کرد: اگر این اتفاقات رخ داده در طی دوران جنگ تحمیلی برای نسل آینده به وسیله موسیقی، فیلم وابزار دیگر هنر به خوبی تبیین شود، قطعا در خاطره‌ها ماندگار خواهد شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان تاکید کرد کرد: موسیقی حماسی نقش بی بدیلی در تقویت روحیه مقاومت دارد و گاهی اوقات یک سرود حماسی می‌تواند اندازه چندین سخنرانی تاثیرگذار باشد.

رشیدی خاطرنشان کرد: در جامعه امروز، موسیقی اصیل وسنتی کمرنگ شده ومی‌طلبد فعالان هنر و موسیقی حماسی، با تولیدات فاخرو ارزشمند ذائقه جوانان را به سمت موسیقی اصیل سنتی و حماسی سوق دهند.

انتهای پیام  

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – علی بساطی نظری

به این نوشته امتیاز بدهید!

علی بساطی نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

  • ×