نماینده ولی فقیه در لرستان: جریان های علمی سالم تقویت شوند


پاعلم 1400/08/10 دقیقه مطالعه
نماینده ولی فقیه در لرستان: جریان های علمی سالم تقویت شوند


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی شامگاه یکشنبه در مراسم تجلیل از اساتید برتر دانشگاه لرستان افزود: چنانچه پیشرفت و اکتشافات دردست و قدرت زورگویان عالم قرار بگیرد نتیجه آن بهره مندی اقلیت و محرومیت اکثریت است.

وی تصریح کرد: پیشرفت علمی باید در اختیار افراد یا حاکمیتی قرار بگیرد که به دنبال گسترش آرمان و ارزش های انسانی، اخلاقی و دینی هستند تا این بهره مندی عمومیت پیدا کند.

وی اظهار داشت: ارتقای علمی به همراه امنیت و تولید باعث پیضرفت می شود و چنانچه این سه مورد با هم همراه شوند موانع پشت سر گذاشته خواهد شد و ملت ها صاحب عزت، کرامت و سربلندی می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره نقش موثر اساتید در رشد و تحول ایران گفت: نقش اساتید دانشگاهی در پیشرفت های هسته ای، پزشکی، فنی مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی غیرقابل انکار و ترور شهدای هسته ای گواه بر این موضوع است که در این جهت سلامت بوده ایم و پیشرفت کرده ایم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه علم بدون معنویت و اخلاق ابزاری در دست زورگویان عالم و چپاول گران است افزود: چراغ علم امروز در دست اساتید دانشگاه و اساتید حوزه های علمیه، دانشجویان و طلاب است و با وجود محدودیت ها و تحریم ها مسیری سخت و دشوار هم وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی یادآور شد: حفظ این چراغ پرنور و روشنایی بخش علم و اخلاق، امروز در دست اساتید و دانشمندان ایران اسلامی است و به ثمر رسیدن این مجاهدت هابه معنای عزت، شرافت و سربلندی ملت ایران است.

رییس بنیاد نخبگان لرستان نیز گفت: فعالیت های پژوهشی باید به سوی تولید ثروت و کارآفرینی سوق داده شود که لازمه این کار، گسترش ارتباط بین جامعه و دانشگاه و شکل گیری دانشگاه های نسل چهار است.

حمزه امیری با اشاره به اینکه یکی از رسالت های بنیاد نخبگان تکریم سرآمدان و نخبگان است، اظهار داشت: تقدیر و تکریم به همراه الگو سازی مورد تاکید است تا این افراد  به عنوان الگوهایی برای جامعه معرفی شوند.

وی تصریح کرد: فعالیت های علمی و چاپ مقالات بسیار مهم است و برای داشتن مرجعیت علمی در منطقه و جهان اسلام باید به فعالیت های پژوهشی دقت کنیم.

بر اساس ارزیابی اطلاعات جدید نمایه استنادی معتبر اسکوپوس دکتر محسن ایزدی در گروه آموزشی مهندسی مکانیک و پلیمر دانشکده فنی و مهندسی، دکتر امیرحمزه حقی آبی در گروه آموزشی مهندسی کشاورزی، علوم آب، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، دکتر علی فرمانی در گروه آموزشی برق الکترونیک دانشکده فنی و مهندسی، دکتر سعید فرهادی در گروه آموزشی شیمی معدنی و دکتر یعقوب منصورپناه در گروه آموزشی شیمی آلی هر ۲ از دانشکده علوم پایه در فهرست ۲ درصد دانشمندان برتر دنیا قرار گرفته اند.

پایگاه اسکوپوس پژوهشگران برتر دنیا را در ۲۲ زمینه علمی و ۱۷۶ زیرشاخه، طبقه بندی و  بصورت بسیار تخصصی دسته بندی می کند و مقالات اساتید پذیرش شده در این پایگاه بر اساس تعداد بازدیدها و مطالعات انجام شده رتبه بندی می شود.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

پنج × یک =

0 دیدگاه

Choose a style: