نصب ۲۵۰ دستگاه کنتور هوشمند در لرستان


پاعلم 1400/05/05 دقیقه مطالعه
نصب ۲۵۰ دستگاه کنتور هوشمند در لرستان


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان از نصب ۲۵۰ دستگاه کنتور هوشمند با اولویت چاه‌های کشاورزی دارای اضافه برداشت در استان خبر داد.

شرداریوش حسن‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در لرستان شش سد مخزنی به بهره‌برداری رسیدند و سد رودبار نیز که توسط شرکت آب نیرو اجرا شده است در صورت تکمیل تکمیل شبکه پایاب آن بیش از ۷۰۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه هفت سد دیگر در حال ساخت در استان است،   ادامه داد: همچنین مجوز تخصیص آب ۱۰ سد جدید اخذ شده و ضرورت دارد مطالعات آنها به روز صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: با توجه به کاهش شدید بارندگی‌ها و خشک شدن رودخانه کشکان، این شرکت با تشکیل جلسات متعدد با جهاد کشاورزی، آبفار و شورای محافظت از منابع آب   به این نتیجه رسید که  برخورد جدی با برداشت غیرمجاز از منابع آب می‌شود و همچنین اعمال مدیریت بهره‌برداری از سدهای موجود داشته باشد و جهاد کشاورزی نیز از کشت محصولات آبدوست جلوگیری کند.

حسن‌نژاد با بیان اینکه برای مدیریت منابع آب استان چاه غیرمجاز موجود را پلمب و کنترل میزان بهره‌برداری چاه‌های  مجاز انجام شده است، اضافه کرد: همچنین برای جلوگیری از اضافه برداشت‌ها بهرهبرداران را ملزم به نصب کنتور هوشمند بر چاه‌ها کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه  یکی از راه‌های صرفه‌جویی و جلوگیری از مصرف بی‌رویه آب  نصب کنتورهای هوشمنمد بر چاه‌های کشاورزی است، بیان کرد: شرکت آب منطقه‌ای لرستان تاکنون ۱۳۷۸ دستگاه کنتور حجمی هوشمند  بر روی چاه‌های استان نصب کرده و امسال نیز بنا دارد ۲۵۰ دستگاه را با اولویت چاه‌های کشاورزی دارای اضافه برداشت را نصب کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان ادامه داد: بزرگترین مشکل در این بخش ناتوانی اغلب کشاورزان در خرید کنتور است که آب منطقه‌ای استان با رایزنی با شرکت‌های کنتورساز از طریق تقسط و اعطای تسهیلات بانکی اقدامات خوبی را انجام داده است.

وی عنوان کرد: شرکت آب منطقه‌ای لرستان در با ۱۸ اکیپ و در قالب ۴۵ نفر از هرگونه حفر چاه و بهره‌برداری غیرمجاز و بیش از حد جلوگیری می‌کند و اقدامات قانونی را در این راستا انجام می‌دهد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :