ناسا به جست‌وجوی یوفوها می‌پیوندد


پژمان سبزی کردعلیوند ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ دقیقه مطالعه
ناسا به جست‌وجوی یوفوها می‌پیوندد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم به نقل از دیجیتال‌ترندز، ناسا رسماً به جست‌وجوی یوفوها ملحق شده است، اما آژانس فضایی ایالات متحده برای ساعت‌ها هویت فردی را که سرپرست برنامه جدیدی برای ردیابی اجسام پرنده مرموز بود، مخفی نگه داشت.

انتصاب این مقام نتیجه گزارش یک ساله حقیقت یاب ناسا در مورد آنچه پدیده‌های غیرعادی ناشناس می‌خواند است. در این گزارش یک تیم مستقل متشکل از 16 محقق به این نتیجه رسیدند که جستجو برای پدیده‌های غیرعادی ناشناس نیازمند رویکردی دقیق و مبتنی بر شواهد است.

اجساد ادعایی دو موجود غیر انسانی در جریان جلسه استماع کنگره مکزیک در 12 سپتامبر 2023)21 شهریور) ارائه شد که ترکیبی از تعجب، ناباوری و تمسخر را در رسانه های اجتماعی ایجاد کرد.

بقایای مومیایی شده که رنگ مایل به خاکستری و بدنی شبیه به انسان داشت، توسط روزنامه نگار و محقق مکزیکی به نمایش گذاشته شد او ادعا دارد که آن ها را در سال 2017 در پرو پیدا کرده است.

خلبانان نظامی و غیرنظامی گزارش های متعددی را در مورد مشاهده های عجیب و غریب ارائه می دهند.

نویسندگان گزارش در ماه می گفتند که بیش از 800 رویداد در طی 27 سال جمع آوری شده که تصور می شود 2 تا 5 درصد آنها احتمالاً غیرعادی هستند.

دولت ایالات متحده در سال‌های اخیر شروع به جدی‌ گرفتن مسائل پدیده‌های ناهنجار ناشناس کرده است، تا حدی به دلیل نگرانی‌هایی که مربوط به نظارت خارجی است.

یکی از نمونه‌های پدیده‌ای که هنوز توضیح داده نشده است، یک گوی فلزی در حال پرواز بود که توسط یک پهپاد MQ-9 در مکانی نامشخص در خاورمیانه مشاهده شد.

کار ناسا در این مورد جدا از تحقیقات پنتاگون است. در ماه ژوئیه(خرداد-تیر) یک افسر سابق اطلاعاتی ایالات متحده به یک کمیته کنگره گفت که پنتاگون اطلاعات در مورد پدیده‌های ناهنجار ناشناخته، معروف بشقاب پرنده‌ها را پنهان کرده است و آژانس های اجرایی هم اطلاعات مربوط به این اشیاء مرموز را برای سال‌ها پنهان کرده‌اند.

وی گفت: «شهادت من بر اساس اطلاعاتی است که توسط افرادی با سابقه طولانی  خدمت به این کشور به من داده شده است بسیاری از آنها نیز شواهد قانع کننده ای را در قالب عکس، اسناد رسمی و شهادت های شفاهی طبقه بندی شده به اشتراک گذاشته اند.»

موضوع شیءِ ناشناسِ پرنده در سال‌های اخیر با انتشار چندین فیلم ضبط ‌شده از این برخوردها، توجه گسترده‌ای را از سوی کنگره آمریکا و عموم به خود جلب کرده است. این تصاویر معمولاً اشیاء به ظاهر غیرقابل توصیف را نشان می‌دهند که در هوا با سرعت‌های بسیار بالا و بدون هیچ محرکه‌ آشکاری حرکت می‌کنند.

دفتر حل و فصل ناهنجاری پنتاگون، که کنگره سال گذشته آن را برای بررسی این حوادث ایجاد کرد، تا ماه می تقریباً 800 گزارش از شیءِ ناشناسِ پرنده را بررسی کرده است. در حالی که مقامات نظامی گفته اند که بیشتر موارد منشا بی خطری دارند، برای بسیاری از موارد دیگر توضیحی داده نشده است. قانونگذاران می گویند که ارتش بیشتر از آنچه که به کنگره فاش کرده، درباره این اشیاء می داند.

 اثبات ادعاهای موجودات بیگانه می تواند نقطه عطفی در توسعه تمدن بشری تلقی شود و احتمالاً باعث افزایش علاقه به حیات فرازمینی و بشقاب پرنده ها خواهد شد.

پایان پیام/


 
منبع: فارس

پایگاه خبری پاعلم – پژمان سبزی کردعلیوند

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

Rating*

Choose a style: