مهمترین ابزار جهاد تبیین هنر قرآنی است /جامعه قرآنی، مجاهد تبیینی باشند


پاعلم 1401/11/05 دقیقه مطالعه
مهمترین ابزار جهاد تبیین هنر قرآنی است /جامعه قرآنی، مجاهد تبیینی باشند


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان مهمترین ابزار جهاد تبیین را هنر قرآنی دانست و گفت: جامعه قرآنی در جریانات فرهنگی، مجاهد تبیینی باشند.

منصور احمدی پنجم بهمن‌ماه در آیین اختتامیه جشنواره ملی تبیین «موشن‌گرافیک قرآنی» لرستان، اظهار کرد: این جشنواره در سطح ملی و با حضور هنرمندان ۱۵ استان کشور برگزار و در مجموع ۱۴۷ اثر به دبیرخانه ارسال شد.

وی با بیان اینکه کامل‌ترین سلاح در دست ما در جبهه فرهنگی، قرآن است، خاطرنشان کرد: در کلام مقام معظم رهبری واژگانی چون میدان، جهاد و تبیین وجود دارد که این کلمات بارها تکرار شده و ریشه قرآنی دارند.

احمدی با بیان اینکه این جشنواره ملی با همکاری گروه قرآن و عترت ارشاد اسلامی لرستان و اداره‌کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است، بر لزوم حضور فعال جامعه قرآنی در مسائل فرهنگی و اجتماعی تأکید کرد و ادامه داد: جامعه قرآنی نباید نسبت به موضوعات بی‌تفاوت باشند.

وی گفت: زبان جامعه قرآنی، زبان قرآن است و مردم آن را می‌شنوند و آن را دوست دارند لذا باید آز آن در جهت جهاد تبیین، بهره گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان هنر قرآنی را کارآمدترین و مؤثرترین ابزار در جهاد تبیین و نهضت روشنگری دانست و با بیان اینکه جامعه قرآنی در جریانات فرهنگی باید مجاهد تبیین باشند، گفت: ویژگی مجاهد تبیین، دغدغه داشتن نسبت به دین مردم است، در عرصه جهاد تبیین، زبان هنر می‌تواند یاریگر جامعه قرآنی باشد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 1 =

Rating*

Choose a style: