مهارت‌آموزی و آموزش فنی و حرفه‌ای به ۳۹۵۷ نفر از مددجویان لرستان


پاعلم 1400/08/09 دقیقه مطالعه
مهارت‌آموزی و آموزش فنی و حرفه‌ای به ۳۹۵۷ نفر از مددجویان لرستان


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون اشتغال کمیته امداد لرستان از مهارت‌آموزی و آموزش فنی و حرفه‌ای به ۳۹۵۷ نفر از مددجویان خبر داد.

امین کردعلیوند ضمن اشاره به اینکه بومی‌سازی مهارت‌آموزی راهی به‌سوی اشتغال است، اظهار کرد: کمیته امداد طی ۶ ماهه نخست سال جاری بیش از ۳۹۵۷ نفر به‌صورت حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به‌صورت وبینار از آموزش‌های مهارت‌آموزی و فنی و حرفه‌ای بهره برده‌اند.

وی با بیان اینکه آینده جهان در دست مهارت آموختگان است، افزود: مدرک‌گرایی و بی‌رغبتی جوانان، برای انجام طرح‌های مهارتی مسیر توسعه کشور را متوقف می‌کند.

معاون اشتغال کمیته امداد لرستان سند تحول و توسعه اشتغال را بر پایه مهارت و حرفه‌آموزی دانست و خاطرنشان کرد: شش‌ماهه اول سال جاری برای ۳۲۳ نفر، از فرزندان مددجو طریق کاریابی مشغول بکار شد.

کردعلیوند اضافه کرد: کل اعتبار هزینه شده برای ایجاد اشتغال طی ۶ ماهه نخست سال ۵۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات امدادی و هم‌افزایی بوده است.

وی گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی نیروهای انسانی مهم‌ترین بخش توسعه است، بیان کرد: در شش‌ماهه اول سال جاری برای ۱۲۰۸ نفر از دانش‌آموختگان مهارت‌آموزی و آموزش فنی و حرفه‌ای شغل ایجاد شد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

4 × یک =

0 دیدگاه

Choose a style: