منابع آب مهم‌ترین عامل توسعه پایدار است


پاعلم 1401/09/06 دقیقه مطالعه
منابع آب مهم‌ترین عامل توسعه پایدار است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون امور عمرانی فرماندار بروجرد گفت: حفاظت از منابع آب یک وظیفه همگانی است.

یاسر امیرسرداری در جلسه شورای حفاظت از منابع آب بروجرد که امروز در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: آب و منابع آبی به دلیل اهمیت ویژه‌ای که برای انسان‌ها دارد، باید با تمام وجود از آن حفاظت شود.

وی تصریح کرد: وظیفه داریم اهمیت آب را به فرزندان آموزش داده و با توجه به اینکه چند سالی است دوران خشکسالی را سپری می‌کنیم باید بیشتر به منابع آب توجه کنیم.

معاون عمرانی فرمانداری ویژه بروجرد در راستای حفاظت از منابع آب گفت: ضرورت دارد از استفاده غیر هدفمند منابع آبی و کاهش آب‌های زیرزمینی جلوگیری شود.

امیرسرداری منابع آب را مهم‌ترین عامل توسعه پایدار شمرد، افزود: تدابیر ویژه‌ای برای آموزش و فرهنگ‌سازی کشاورزان و مردم در بخش‌ها و روستاها به‌منظور مدیریت مصرف آب و عدم کشت محصولات آب‌دوست در مناطق غیرضروری انجام شود.

وی توجه به تکنولوژی‌های روز دنیا برای کاهش مصرف آب و استفاده از روش‌های نوین آبیاری را مهم دانست و افزود: باید از روش‌های سنتی فاصله بگیریم تا بر میزان مصرف نظارت داشته باشیم و توسعه آب‌های قطره‌ای در باغات شهرستان به‌صورت سیستمی مورد توجه قرار گیرد.  

معاون فرماندار بروجرد اضافه کرد: با پیشرفت علم و تکنولوژی، افزایش جمعیت کره زمین و گرم شدن هوا لازم است برای حفظ و نگهداری از منابع آب آینده‌نگری و هوشیاری بیشتری به خرج دهیم و با آگاهی و کسب دانش در این رابطه نقش خود را در حفاظت از این ماده ارزشمند به‌خوبی ایفا کنیم.

امیرسرداری بیان کرد: منبع آبی که یکی از مهم‌ترین منابع تأمین غذا و کشاورزی در جهان است. هر چیزی که در روی سطح زمین اتفاق می‌افتند می‌تواند در زیرزمین نیز تأثیر داشته باشد.   

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + دوازده =

Rating*

Choose a style: