مقاوم‌سازی ۸ هزار واحد مسکن روستایی در پلدختر


پاعلم 1400/04/17 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل بنیاد مسکن لرستان از مقاوم‌سازی ۸ هزار واحد مسکن روستایی در پلدختر خبر داد.

مسعود رضایی در آئین تودیع و معارفه مدیر بنیاد مسکن پلدختر که امروز ۱۷ تیرماه در جلسه شورای اداری این شهرستان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، از مقاوم‌سازی ۸ هزار واحد مسکن روستایی در شهرستان پلدختر خبر داد.

وی اجرای دیواره ساحلی پلدختر را از افتخارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و در راستای ایمن‌سازی این شهر در مقابل حوادث قهری دانسته و افزود: فاز اول این پروژه به طول ۲۰۰۰ متر و بااعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان به اتمام رسیده و فاز دوم این پروژه به طول ۳۰۰ متر و با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان در مراحل پایانی کار است.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان با اشاره به وقوع سیل ویرانگر فروردین ۹۸ اظهار کرد: عملیات احداث ۲۹۵۰ واحد مسکونی و تعمیر ۵۵۰۰ واحد آسیب‌دیده از سیل شهرستان پلدختر به پایان رسیده و بهسازی و بازسازی ۸۰۰۰ واحد مسکن روستایی در این شهرستان به انجام رسیده است.

رضایی با اشاره به اینکه کار تهیه طرح برای تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان انجام شده افزود: میانگین اجرای طرح هادی در استان بالاتر از نُرم کشوری است.

وی تصریح کرد: ۱۹۰ پروژه طرح هادی در ۵۳ روستای شهرستان پلدختر شامل اجرای مقاطع هیدرولیکی، پیاده‌روسازی، بهسازی و آسفالت معابر اجرا شده است.

گفتنی است، در پایان این جلسه حسن قربانی به‌عنوان مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پلدختر معرفی و از خدمات و تلاش‌های سید مهدی موسوی زاده به‌عنوان مدیر اسبق این شهرستان تقدیر شد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

20 − سیزده =

0 دیدگاه