معنوی‌ترین و باطنی‌ترین شاعر زبان فارسی حافظ است


پاعلم 1400/06/28 دقیقه مطالعه
معنوی‌ترین و باطنی‌ترین شاعر زبان فارسی حافظ است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ یک عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان، گفت: معنوی‌ترین، عمیق‌ترین و باطنی‌ترین شاعر زبان فارسی حافظ است.

محمدرضا روزبه، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه همه روزهای ما ایرانیان روز شعر و ادب است، اظهار کرد: در حقیقت وجود و روح ایرانی با شعر عجین و آمیخته است.

وی ادامه داد: در عین حال به طور سمبلیک یک روزی را تحت عنوان شعر و ادب در نظر گرفتند که توجه‌ها بر آن متمرکز شود.

این استادیار دانشگاه لرستان بیان کرد: در این روز نگاه‌ها به سمت میراث فرهنگ، هنر، شعر و ادب ما جلب می‌شود که این روز با سالروز درگذشت استاد شهریار مصادف است.

روزبه عنوان کرد: این روز تذکار حافظه جمعی ما ایرانی‌هاست که با شعر زیستیم، روزگاری سرزمین ما غالبا تک رسانه‌ای و تک هنر بود و آن شعر بود که پیشران و میدان‌دار همه رسانه‌های فرهنگی و هنری بود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان، عنوان کرد: شعر بود که بار داستان، فیلم، روایت، حکایت و اخلاق و آموزش علم و … را برعهده داشت.

روزبه در ادامه گفت: ایرانی‌ترین، معنوی‌ترین، عمیق‌ترین و باطنی‌ترین شاعر زبان فارسی حافظ است، این شاعر مظهر روح جمعی ما ایرانیان بوده و کمال یافته‌ترین شاعر زبان فارسی است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان عنوان کرد: شهریار نیز شاعر بزرگی بوده و یکی از بزرگ‌ترین غزل پردازان عصر حاضر و یکی از ارکان شعر و ادب روزگار ماست.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

Choose a style: