معاون رئیس جمهور: مدیریت منسجم در حوزه سواحل و بنادر مورد تاکید است


علی اصغر نوری ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ دقیقه مطالعه
معاون رئیس جمهور: مدیریت منسجم در حوزه سواحل و بنادر مورد تاکید است


میثم لطیفی روز پنجشنبه در بازدید از بندر شهید رجایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دستگاه های متعددی برای کمک به سوی ما می‌آیند، اما گاهی اوقات این باعث می‌شود که کار برای تولید کننده و صادر کننده سخت شود.

وی گفت: جهت‌گیری در حوزه بنادر بایستی بجای واردات‌محور به سمت صادرات‌محور برود، ظرفیت داخلی ما رو به رشد است و این امکان وجود دارد که ساختار بنادرمان را به این سمت حرکت دهیم که البته بخشی از بنادر باید نگاهشان به سمت واردات محور باشد چون اقتصاد، دوطرفه است.

معاون رئیس جمهور افزود: امیدواریم بتوانیم در کنار هم یک هم افزایی ایجاد کنیم، خلاءها را برطرف و نیروی انسانی را جبران و بهره وری این مجموعه را افزایش دهیم، به این دلیل که ۶۵ درصد اقتصاد صادرات و واردات در حوزه دریا اتفاق می‌افتد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور ادامه داد: هرچه بندر شهید رجایی توسعه پیدا کند منافع آن هم برای مردم این منطقه و هم برای کل کشور است.

وی اضافه کرد: گاهی اوقات توقف بیش از حد کشتی‌ها، هم برای خودشان و هم برای صادرکننده یا وارد کننده هزینه هایی دارد و در تلاش هستیم که این هزینه ها را کاهش دهیم و اگر نیاز است با اصلاح فرآیند ها و سامانه ها، اتصال سامانه های بین دستگاهی بین گمرک، شیلات، سازمان بنادر و مجموعه های دیگر بتوانیم کاری کنیم که این فرآیند آسان شود تا به درستی خدمت کنیم.

لطیفی در پاسخ به این سوال که سازمان امور اداری استخدامی کشور برای تقویت نیرو های متخصص چه سیاست و رویکردی را دنبال می‌کند گفت: دانشگاه هایی وجود دارد که در حوزه تربیت نیرو که در رشته های مروبط به مهندسی در حوزه های ساحل و فرا ساحل فعالیت می‌کنند و در تلاشیم بتوانیم از هم‌اکنون پیش بینی های لازم در سند آمایش آموزش عالی ببینیم و نسبت به تقویت نیرو برای میان مدت اقدام کنیم.

وی ادامه داد: نیرو هایی که اکنون در رشته های مرتبط متخصص هستند جذابیتی برایشان ایجاد می‌کنیم که از ظرفیتشان استفاده شود، تعاملی با نخبگان داریم و در حال جذب چنین نیروی هایی هستیم که تا پایان سال، یکهزار نفر از نخبگان شناسایی شود و بخشی از این سهمیه برای سازمان بنادر است.

معاون رییس‌جمهور گفت: اگر کار به دست ما باشد هر هزار نخبه را در دستگاه های اجرایی قبول می‌کنیم اما تنوع رشته داریم و ابتدا باید بدانیم ورودی نخبگان چقدر است تا حرکتی در این مجموعه ایجاد شود.

لطیفی در بحث مشاغل اختصاصی ادارات نیز از آمادگی صدور ۱۰۰ مجوز استخدام برای استان هرمزگان خبر داد و افزود: برای دستگاه‌هایی همچون گمرک و بنادر، این موضوع باید جداگانه بررسی شود.

معاون رییس جمهور در دومین روز سفر خود به هرمزگان از طرح‌های مختلف دریایی و بندری بنادر حقانی، شهید باهنر و بندر چندمنظوره خمیر بازدید کرد.
بازدید از مرحله سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی، ساختمان مرجع دریایی این بندر نیز از دیگر برنامه‌های بازدید امروز لطیفی بود.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – علی اصغر نوری

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

Rating*

Choose a style: