مرگ و میر در بین پرندگان تالاب‌های پلدختر مشاهده نشده است


پاعلم 1400/09/04 دقیقه مطالعه
مرگ و میر در بین پرندگان تالاب‌های پلدختر مشاهده نشده است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر از بررسی و پایش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تالاب‌های این شهرستان خبر داد.

علی الشتری نژاد گفت: بررسی و پایش از وضعیت بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در زیستگاه‌های آبی و کنار آبزی و تالاب‌های این شهرستان انجام گرفت.

وی اضافه کرد: در این پایش که با حضور مدیر کل و کارشناسان دامپزشکی استان و کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پلدختر به منظور بررسی وضعیت پرندگان بومی و غیر بومی از بیماری فوق حاد آنفلوانزای پرندگان در تالاب های این شهرستان صورت گرفت؛ هیچ گونه مورد مشکوکی از مرگ و میر در بین پرندگان مشاهده نشده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر افزود: بیماری آنفلوانزای پرندگان یک نوع بیماری واگیردار و خطرناک است که قابلیت انتقال از حیوان به انسان را دارد.

الشتری‌نژاد بیان کرد: تالاب‌ها مکان امن و استراحتگاه مناسبی برای پرندگان هستند که با ورود پرندگان مهاجر احتمال انتقال و شیوع این نوع بیماری افزایش می‌یابد از این رو پایش و کنترل زیستگاه‌های آبی و کنار آبزی به عنوان یکی از کانون‌های شیوع این بیماری حائز اهمیت است.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

پنج × چهار =

0 دیدگاه

Choose a style: