مرمت پل تاریخی سی پله کوهدشت آغاز شد


پاعلم 1400/03/04 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ “سید امین قاسمی” عصرسه شنبه به رسانه ها اعلام کرد: در این عملیات استحکام‌بخشی پایه‌های پل به وسیله سنگ‌های درشت‌دانه پاک‌تراش انجام می‌شود.

وی افزود: همچنین به منظور جلوگیری از نفوذ آب به قسمت میانی پل، عملیات حفاظت از سطح گذر پل نیز با اندود سنتی انجام خواهد شد.

قاسمی با اشاره به ضرورت حفظ اصالت بناهای تاریخی در فرآیند مرمت، بیان کرد: این پروژه طبق منشورهای بین‌المللی مرمت و حفاظت آثار تاریخی انجام خواهد شد، همچنین مواد و مصالح مورد استفاده کاملاً سنتی و دقیقاً مطابق با الگوی اولیه چیدمان خواهند شد.

اعطای نشان ملی مرغوبیت صنایع‌دستی به هنر دست لرستانی‌ها

قاسمی گفت: در راستای برنامه‌های ترویجی صنایع‌دستی کشور، نشان ملی مرغوبیت صنایع‌دستی به محصولات تولیدی هنرمندان و صنعتگران لرستان اعطا شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با اشاره به اینکه این جشنواره هر ۲ سال یک بار برگزار می‌شود، گفت: مرحله اول این جشنواره در استان لرستان با حضور کارشناسان صنایع‌دستی و اساتید دانشگاهی و تجربی برگزار شد و طبق فاکتورهای لازم و موارد مدنظر معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور، آثار داوری شده و اثرات برگزیده انتخاب شدند.

قاسمی افزود: در مرحله دوم، آثار برگزیده به منظور اعطای نشان ملی صنایع‌دستی به وزارتخانه ارسال شدند.

وی عنوان کرد: هنرمندان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان لرستان تاکنون با کسب ۴۲ نشان ملی صنایع‌دستی و نشان جهانی یونسکو موجب افتخار ما در این عرصه بوده‌اند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

19 − 15 =

0 دیدگاه