مردم لرستان برای رفع مشکلات خود به سفر رییس جمهوری امیدوار هستند


پاعلم 1400/08/21 دقیقه مطالعه
مردم لرستان برای رفع مشکلات خود به سفر رییس جمهوری امیدوار هستند


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد با اشاره به سفر احتمالی هیات دولت به لرستان اظهار کرد: در این راستا هیات های مختلفی به لرستان و از لرستان به تهران سفر کرده اند که امیدواریم نتایج این سرکشی متفاوتر از سفر رییس جمهورهای گذشته باشد.

وی با تاکید بر رعایت کرامت زنان بیان کرد: فعالیت عده ای به عنوان بانوان کار در این استان زیبنده نیست ( اشاره به زنان کارگر) چون حمایت نهادهای خاص کافی نبوده است و باید تدبیری برای رفع دائمی و پایدار مشکلات اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه آینده برای کشور و لرستان روشن است افزود: امید می رود با برنامه محوری منظم، واحدهای تولیدی راکد فعال و زمینه اشتغال جوانان فراهم شود که در این راه باید به میزان قابل توجهی از سرمایه بانک ها استفاده کرد.

امام جمعه خرم‌آباد همچنین با اشاره به روز فرهنگ عمومی گفت: انقلاب اسلامی با هدف خود به تمدن اسلامی منتهی شد و اکنون نیز باید فرهنگ زندگی صحیح را در جامعه گسترش دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی بیان کرد: باید برای دستیابی به نقطه مطلوب که شهدای انقلاب در مسیر آن به شهادت رسیدند، علاوه بر مسایل فرهنگی در جنبه های علم، سیاست و اقتصاد به رشد برسیم.

وی ادامه: همچنین سبک و فرهنگ زندگی صحیح مربوط به خانواده، ازدواج، تفریحات و کسب و کار باید ایجاد و ترویج داده شود.

وی با تاکید بر رعایت فرهنگ صحیح در مراحل مختلف زندگی افزود: در فرهنگ کار جمعی، روابط اجتماعی متقابل و محیط کسب و کار ضعیف هستیم همچنین افزایش طلاق، عدم رعایت نکردن حقوق رانندگی و رعایت نکردن حقوق شهروندی باید به عنوان آسیب های اجتماعی کاهش یابد.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: قانون گریزی و سودجویی از مرحله کوچک آغاز می‌شود و به مراحل بالاتر می‌رسد همچنین رعایت همه مسائل برپایه خردورزی، اخلاق و رعایت حقوق متقابل است که در آموزه‌های اسلامی و سنت‌های ایرانی تاکید شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی بیان کرد: باید علل تهدید فرهنگ های مختلف توسط نخبگان و دانشگاهیان شناسایی و از سر راه ملت مسلمان برداشته شود چراکه موجب عدم توسعه و پیشرفت می‌شود.

وی همچنین با اشاره به ۲۳ آبان ولادت امام حسن عسگری (ع) گفت: زندگی آن حضرت آکنده از تلاش و کوشش بود و با تربیت شاگردان بسیار، برای گسترش فرهنگ تشیع مجاهدت کرد و ترویج فرهنگ صرفه‌جویی و پاسخگویی به پرسش های روز از برترین خصوصیات اخلاقی ایشان می‌باشد.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

شش + 1 =

0 دیدگاه

Choose a style: