مردم به شهرداری خرم‌آباد بی‌اعتماد هستند


پاعلم 1400/08/08 دقیقه مطالعه
مردم به شهرداری خرم‌آباد بی‌اعتماد هستند


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ شهردار خرم‌آباد، گفت: مردم نسبت به شهرداری خرم‌آباد بی‌اعتماد هستند و ارتباط دو سویه بین ما و مردم وجود ندارد که بیشترین مشکل به شهرداری برمی‌گردد و شما خبرنگاران می‌توانید پل ارتباطی ما باشید.

سعید فتوحی، امروز شنبه، هشتم آبان، در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: اصحاب رسانه چشمان بینای شهرداری و تمام دستگاه‌های اجرایی استان هستند و همه دلسوز این شهر هستند و دوست دارند پیشرفت کند.

وی ادامه داد: اگر ما نتوانیم با همراهی و همدلی یکدیگر مشکلات مرکز استان را حل کنیم کسی خارج از این شهر نمی‌تواند کاری برای ما انجام دهد.

فتوحی بیان کرد: اگر قرارگاه خاتم به شهر خرم‌آباد بیاید با این وضعیت مالی شهرداری می‌توانیم تقاطع غیرهم‌سطح بزنیم اگر نه ما خودمان آنقدر بودجه نداریم که بتوانیم کاری کنیم.

شهردار خرم‌آباد، تصریح کرد: مردم نسبت به شهرداری خرم‌آباد بی‌اعتماد هستند و ارتباط دو سویه بین ما و مردم وجود ندارد که بیشترین مشکل به شهرداری برمی‌گردد و شما خبرنگاران می‌توانید پل ارتباطی ما باشید.

وی افزود: نزدیک ۴۰۰ میلیون تومان هزینه تعمیر پله برقی پل عابر پیاده میدان امام حسین(ع) است که واقعاً چنین هزینه‌ای نداریم.

فتوحی با اشاره به این‌که دنبال کارهای پوپولیستی نیستم، عنوان کرد: دنبال انجام کارهای سلیقه‌ای نیستم، نحوه انتخاب من شهرداری براساس طایفه نیست، توصیه و سفارش هم هست اما خودم تصمیم می‌گیرم.

شهردار خرم‌آباد ادامه داد: به خدمت به محلات محروم اعتقاد دارم، هدفم بیشتر مناطق محروم است منطقه فلک‌الدین را چندین بار بازدید کردم، در بودجه ۱۴۰۰ پروژه‌های زیاد پیش‌بینی نشده است.

وی عنوان کرد: ۲۵۰ سطل زباله در سطح شهر داریم که هزینه زیادی داشت، بودجه شهرداری خرم‌آباد ۳۰۰ میلیون تومان است و بالای ۳۰۰ میلیارد تومان بدهی جاری داریم که ماهانه حدود ۲۵۰ میلیون تومان هزینه جاری داریم.

فتوحی افزود: تمام پروژه‌های ما از محل درآمدهای جاری انجام می‌شود، وضعیت مالی ما خوب نیست پروژه‌ها به صورت کُند انجام می‌شود.

شهردار خرم‌آباد تصریح کرد: تعداد بیکار شهر زیاد است و همه به این کار رو آوردند و ما نیز در قبال خانواده این افراد مسئول هستیم، در صورت جمع‌آوری با مأموران شهرداری مقابله می‌کنند و به‌عنوان شهردار دوست نداریم نان کسی را ببریم برای ساماندهی همه باید کمک کنند.

وی افزود: تمام سرعت‌گیرهایی که در سطح شهر اجرا می‌شود مصوبه شورای ترافیک است و ما در شهر خرم‌آباد طرح جامع ترافیک نداریم که این یک معضل است.

فتوحی عنوان کرد: پروژه برج دوقلو در حق شهرداری اجحاف شده ۱۷۰۰۰ متر زمین داشتیم ۲۵ درصد سهم شهرداری در نظر گرفته شده است از شرکت معین کوثر که قرار بود ظرف ۴۰ ماه پروژه را تحویل دهد از طریق ماده ۳۸ شکایت کردیم.

شهردار خرم‌آباد بیان کرد: شهربازی کیو را قبل از کرونا واگذار کردیم و حدود ۲۹ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کند و ۱۰ سال بهره‌برداری می‌کند و سالی ۷۵۰ میلیون تومان به شهرداری می‌دهد و شهرداری در ۱۰ سال ۱۹ میلیارد تومان درآمد داشته است، پیشرفت فیزیکی به ۶۰ رسیده و امید داریم تا عید شهربازی را افتتاح کنیم.

وی ادامه داد: اگر سالی ۱۸ هکتار فضای سبز در شهر خرم‌آباد اجرا کنیم نیم هکتار به فضای سبز اجتماعی ما اضافه می‌شود، چند فضای سبز را در نظر گرفتیم بام خاطره‌ها را در آتشین که الان ۱۰۰ هکتار آن راه شکافی را انجام داده‌ایم آب را به آنجا بردیم و پنج میلیارد تومان تأمین اعتبار کردیم.

فتوحی ادامه داد: دنبال تبدیل پارک شهر خرم‌آباد به پارک مشاهیر هستیم، پارک هفت هکتاری پادگان ۰۷ را داریم، ارتش و میراث فرهنگی با هم اختلاف دارند که باعث شده کار ما کُند شود.

شهرداری خرم‌آباد، بیان کرد: در هفته پدافند غیرعامل در بحث افزایش ظرفیت سردخانه آرامستان خرم‌آباد کار کردیم، نصب ژنراتور اضطراری برق آرامستان‌ها را داشتیم، راه‌اندازی دستگاه البسه سوز را داشتیم و تا پایان سال اجرای طرح جامع پدافند غیرعامل را داریم.

وی افزود: ظرف چند روز آینده پارک نسترن و دو پارک دیگر افتتاح می‌شود، یکی از پارک‌ها در کنار کوره آجرپزی دباغ است که تنها اثر صنعتی ثبت شده در کشور است.

فتوحی ادامه داد: تقاطع‌های غیرهم‌سطح شریعتی، ورودی مسکن مهر و بعداز پل ۹دی از نان شب واجب‌تر هستند.

انتهای پیام
 

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

پانزده − 13 =

0 دیدگاه

Choose a style: