مردم برای انجام واکسیناسیون به موقع اقدام کنند


پاعلم 1400/06/20 دقیقه مطالعه
مردم برای انجام واکسیناسیون به موقع اقدام کنند


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ “محمود ثمینی” روز شنبه در جلسه ستاد اتسانی مقابله با بیماری کرونا از فراهم آمدن شرایط واکسیناسیون برای هم استانی ها خبر داد و خواستار حضور مردم در مراکز واکسیناسیون در رابطه با تزریق واکسن شد.
وی با بیان اینکه گزارش دانشگاه علوم پزشکی حکایت از آن دارد که برخی از هم استانی ها از تزریق واکسن استقبال نمی کنند اظهار داشت: طبق پیش بینی ستاد ملی مقابله با کرونا احتمال مواجه با پیک بعدی کرونا موسوم به ویروس جهش یافته لامبدا طی ماه های آتی در کشور زیاد است که این موضوع ضرورت انجام واکسیناسیون گروه های سنی را بیشتر می کند و مردم نیز باید به این نکته توجه داشته باشند.
معاون استاندار لرستان افزود: علی رغم آنکه لرستان در موضوع مرگ بر اثر ویروس کرونا نسبت به میانگین کشوری در رده های پایین تری قرار گرفته است اما متاسفانه در یک ماه اخیر آمار استان افزایشی بوده و حتی مرگ ۱۴ الی ۱۵ نفر در روز نیز به ثبت رسیده که این موضوع نشان از یک هشدار جدی دارد و مردم باید بیش از پیش نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اهتمام داشته باشد.
 ثمینی ادامه داد: با توجه به دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در تمامی رده ها، اما گزارشات واصله از عدم اعمال نظارت ها بر برخی مشاغل و اصناف مانند باشگاه های ورزشی حکایت دارد که تاکید می‌شود موضوع رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا توسط دستگاه های عضو ستاد با جدیت بیشتری پیگیری شود . 
وی همچنین تاکید کرد: بر اساس دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و با توجه به شرایط قرمز کرونایی حاکم بر لرستان، کماکان ترددها به استان با جریمه همراه خواهد بود و از هموطنان میخواهیم در ایام پایانی شهریور از انجام سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند.

هم اکنون تمام ۱۱ شهرستان استان در وضعیت قرمر کرونایی قرار دارند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :