محرومیت زدایی محوری‌ترین هدف تفکر بسیجی است


پاعلم 1400/08/27 دقیقه مطالعه
محرومیت زدایی محوری‌ترین هدف تفکر بسیجی است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ محمد مهرافزون روز پنجشنبه در جلسه برنامه ریزی گرامیداشت هفته بسیج افزود: نقش این نهاد در هشت سال دفاع مقدس و حضور در بحران ها بر کسی پوشیده نیست.

وی اظهار داشت: تحقق فرمایش امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل هسته‌های حزب‌الله، ایجاد توانایی‌ لازم در آحاد مردم برای دفاع از کشور، آماده سازی عموم به منظور کمک هنگام بروز بلایا و حوادث غیرقابل پیش‌بینی و کمک به دولت در امر سازندگی محوری‌ترین هدف‌گذاری بسیج است.

وی همچنین تقوا و عمل صالح، پیروی از ولایت فقیه و وفاداری به آرمان امام راحل و انقلاب اسلامی را مقوله محوری‌ فرهنگ و تفکر بسیجی در جامعه برشمرد.

مهرافزون با بیان اینکه بسیج، مکتب مجاهدت معنوی و مخلصانه است گفت: تفکر بسیجی ریشه در نهضت عاشورا و حماسه های دفاع مقدس دارد و ناب ترین مسیر برای خلق رویدادهایی است که می تواند در تمام عرصه ها شگفتی ساز شود، از این رو امروز در طلیعه گام دوم انقلاب، روشی پویا و بالنده برای تربیت نسل های آینده ساز شناخته شده است.

وی ادامه داد: تفکر بسیجی هنوز هم بین جوانان  وجود دارد و حضور بسیجیان در روزهای مقابله با ویروس کرونا به دنیا ثابت کرد هرجا که لازم باشد بسیجی با تفکر کمک به همنوع حضور فعالی دارد و ایثار و از خودگذشتگی را سر لوحه تمام امور قرار می‌دهد.

وی تاکید کرد: همزمان با هفته بسیج بیش از ۳۰  برنامه از جمله نواختن زنگ هفته بسیج، فضا سازی مدارس، برگزاری نشست های نهضت روشنگری، معرفی دستاوردهای بسیج در قالب برپایی نمایشگاه و پویش “من و رفیق بسیجی ام” در مدارس بروجرد اجرا می شود.

وی ویزیت رایگان بیماران در درمانگاه فرهنگیان و سپاه، دیدار با خانواده ایثارگران و پیشکسوتان بسیجی، برگزاری جشنواره های فرهنگی، هنری و ورزشی، تجلیل از چهره های ماندگار بسیج و غبارروبی قبور شهدا را از دیگر برنامه های هفته بسیج عنوان کرد.

اول آذرماه روز بسیج مستضعفان و آغاز برنامه های این هفته است.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

17 + 16 =

0 دیدگاه

Choose a style: