لرستان پایلوت طرح نظام پزشک خانواده شد


پاعلم 1400/04/16 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ “شاهدخت فتحی بیرانوند” روز چهارشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان اظهار داشت: در اجرای این طرح و کمک به اقشار آسیب پذیر استان دارندگان دفترچه بیمه سلامت همگانی صاحب پزشک خانواده خواهند شد.

وی ادامه داد: بیمه سلامت لرستان با تحت پوشش قرار دادن یک میلیون و ۷۰ هزار نفر معادل حدود ۶۰ درصد جمعیت استان را پوشش دهد از آنجا که بیمه سلامت پنج صندوق بیمه‌ای را پوشش می دهد، حدود ۲۰۳ هزار نفر جمعیت تحت پوشش بیمه صندوق همگانی در سطح استان می باشند.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان بیان کرد: با اجرای پایلوت طرح نظام ارجاع پزشک خانواده در صندوق بیمه سلامت همگانی به ازای هر ۷۵۰ نفر در هر منطقه یک پزشک خانواده معرفی خواهد شد که این پزشک خانواده شامل ارایه خدمات توسط متخصص داخلی، عفونی، بیهوشی، اطفال، طب سنتی است که بیمه شدگان می توانند فقط با پرداخت ۶ هزار تومان از خدمات فوق برخوردار شوند.

فتحی بیرانوند بیان کرد: درصورتی که بیمه شدگان صندوق بیمه همگانی به مطب پزشک عمومی مراجعه کنند باید مبلغ ۵۲ هزار تومان پرداخت کنند که با اجرای طرح نظام جامع در صندوق بیمه همگانی این بیمه شدگان با منتسب به پزشک خانواده می توانند فقط با پرداخت ۶ هزار تومان خدمات خود را دریافت کنند.

وی اظهار داشت: بیمه شدگان می توانند آدرس دقیق محل سکونت و کد ملی خود را از طریق شماره تلفن همراه سرپرست خانواده به سامانه پیامکی هزار ۳۰۰۰۱۶۶۴ ارسال کنند تا با انجام اصلاح سازی اطلاعات بیمه شدگان بتوانیم این افراد را به نزدیکترین پزشک خانواده محل سکونت خود انتساب دهیم.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

16 − سیزده =

0 دیدگاه