لرستان قطب محصولات گلخانه‌ای خواهد شد


پاعلم ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ دقیقه مطالعه
لرستان قطب محصولات گلخانه‌ای خواهد شد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: لرستان قطب محصولات گلخانه‌ای خواهد شد.

صفدر نیازی شهرکی در حاشیه افتتاح گلخانه هیدروپونیک روستای پینه کو رباط نمکی خرم‌آباد که ۱۴ بهمن‌ماه با حضور سید عماد شاهرخی رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان و جمعی از مسئولین استان و شهرستان خرم‌آباد صورت گرفت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز گلخانه سبزی و صیفی جات با سطح ۱۰ هزار و ۲۷۰ متر افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه برای این پروژه اعتباری بالغ‌بر ۱۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است، افزود: گلخانه هیدروپونیک از سال ۱۴۰۰ شروع شده که مدت اجرای پروژه یکسال بوده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط پست‌ بانک در اختیار این پروژه قرار داده شده و ۵ میلیارد تومان نیز آورده متقاضی بوده است.

نیازی شهرکی اضافه کرد: در راستای کشت گلخانه‌ای اقدامات خوبی توسط جهاد کشاورزی لرستان صورت گرفته به‌طوری‌که پروژه‌های متعددی در این استان در حال اجرا یا در مرحله افتتاح است.

وی بیان کرد: یکی از سیاست‌های دولت توسعه کشت گلخانه به‌واسطه منابع آبی در کشور است که لرستان به‌خصوص خرم‌آباد قطب محصولات گلخانه‌ای در کشور خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: تسهیلات خوبی برای این‌گونه کارها در نظر گرفته شده به‌گونه‌ای که در بند الف تبصره ۱۸ تسهیلات با سود ۱۰ درصد در سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده اما هنوز ابلاغ نشده که به‌زودی ابلاغ خواهد شد.

نیازی شهرکی ادامه داد: در این راستا پروژه‌های متعددی تعریف و به بانک‌ها معرفی شده به‌محض اینکه ابلاغ صورت گیرد پروژه‌ها اخذ تسهیلات خواهند کرد و عملیات اجرایی آن‌ها شروع خواهد شد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

Rating*

Choose a style: