لرستان جزو ده استان برتر در پویش ایران مهربان است/سرانه‌ای هر یتیم در لرستان ۵۲۷ هزار تومان است


پاعلم 1400/08/14 دقیقه مطالعه
لرستان جزو ده استان برتر در پویش ایران مهربان است/سرانه‌ای هر یتیم در لرستان ۵۲۷ هزار تومان است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت‌های امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: لرستان جزو ده استان برتر در پویش ایران مهربان است.

علیرضا محمدی در گفت‌وگوی اختصاصی با ایسنا اظهار کرد: در حوزه صدقات لرستان در شش ماهه اول سال، بالغ بر ۶۳ میلیارد ریال از این محل درآمد داشته که در مقایسه مدت مشابه سال گذشته، ۲۸ درصد رشد را نشان می‌دهد و این مرهون تلاش‌های همکاران ما در کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان بوده است.

وی بیان کرد: انتظاری که از همکاران به ویژه خیرین و نیکوکاران داریم این است که باورهای دینی و اعتقادی که در لرستان وجود دارد و همیشه زبانزد عام و خاص در کشور بوده می‌تواند برای کمک به محرومین نیازمند استان با نگاه مردمی گام‌های بلندی بردارد مستلزم همکاری و مساعدت همه دستگاه‌های اجرایی است تا روش نوین و الکترونیکی کمک به محرومین در لرستان نهادینه شود.

مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت‌های امداد امام خمینی(ره) کشور عنوان کرد: با کمک و تلاش همکاران کمیته امداد امام خمینی(ره)، لرستان رتبه خوبی در حوزه ایتام و محسنین در کشور دارد و جزو ده استان برتر در بحث عملکردی در قالب پویش ایران مهربان داشتند.

وجود بیش از ۴۲ هزار حامی در لرستان

وی افزود: در لرستان ۴۲ هزار ۲۱۲ نفر حامی دارد که از ۱۱هزار و ۶۷۴ نفر از فرزندان مشمول طرح اکرام و ایتام سرپرستی می‌کنند.

مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت‌های امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: سرانه‌ای که هر یتیم در لرستان به صورت مستمر و ماهانه دریافت می‌کند ۵۲۷ هزار تومان است و متوسط سرانه دریافتی فرزندان محسنین به ۲۱۸ هزار تومان در لرستان می‌رسد که این رقم در کشور بالاتر است و امید میرود در این راستا و به صورت مستمر خانواده ایتام و محسنین با توجه به شرایط سخت اقتصادی و معیشتی از ظرفیت حامیان بهره ببرند.

محمدی بیان کرد: خدا را شاکریم که در سالی که برما گذشت طرح پویش ایران مهربان را داشتیم و با کمک مردم عزیز و خیرین حضانت همه بچه‌های یتیم به دست خود خیرین و مردم سپرده شود.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا همچنان آمادگی داریم و در خدمت مردم هستیم که می‌توانند فرزندانی را به سرپرستی قبول کنند و حامی ایتام و محسنین شوند که می‌توانند با مراجعه به سامانه ekram.emdad.ir و یا ارسال عدد یک به سرشماره ۳۰۰۰۳۳۳۳ از طریق این سامانه فرزند معنوی (دختر و پسر) در سراسر کشور و هر شهر و استانی علاقمند باشند انتخاب و به صورت ماهانه و مستمر کمک کنند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

یک × پنج =

0 دیدگاه

Choose a style: