لرستانی‌ها امسال بیش از ۲۴ هزار واحد خون اهدا کردند


پاعلم 1400/07/11 دقیقه مطالعه
لرستانی‌ها امسال بیش از ۲۴ هزار واحد خون اهدا کردند


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ غلامرضا حامدی روز یکشنبه به رسانه ها اعلام کرد: در این مدت ۲۲ هزار و ۷۹۵ نفر به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند که منجر به ۱۹ هزار و ۷۵۵ مورد خونگیری شامل ۱۸ هزار و یک مرد و یکهزار و ۷۵۴ زن شد.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۰ هزار و ۳۸۱ نفر اهدا کننده مستمر خون هستند اظهار داشت: تمامی پروتکل های بهداشتی کرونا در مراکز خونگیری و انتقال خون انجام می شود بنابراین شهروندان می توانند بدون هرگونه نگرانی بابت انتقال ویروس، نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

وی بیان کرد: افراد مبتلا به کرونا  نیز ۲۸ روز تا چهار ماه بعد از بهبودی با در دست داشتن مستندات لازم می‌توانند برای اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون استان مراجعه نمایند.

حامدی با اشاره به محرمانه بودن آمار پلاسمای بهبودیافتگان بیان کرد: پلاسمای دریافت شده در لرستان از لحاظ کیفیت هیچگونه تفاوتی با سایر استان ها ندارد و هرچند این فرآیند در استان انجام می شود اما ایجاد یک مرکز مجزا ضروری است.

بهبودیافتگان کرونا سیستم‌ دفاعی طبیعی در برابر این ویروس را در خون خود (آنتی‌بادی‌ها) گسترش می‌دهند که آنتی‌بادی‌ها در بخشی از خون به نام پلاسما یافت می‌شوند، پلاسمای گرفته شده از خون اهدایی بیماران بهبود یافته، که حاوی آنتی‌بادی‌های کووید ۱۹ است می تواند به درمان مبتلایان کرونا کمک کند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

Choose a style: