لرستان، استانداری با توانایی‌های اثبات شده و برنامه‌های موفق گذشته می‌خواهد


پاعلم 1400/06/27 دقیقه مطالعه
لرستان، استانداری با توانایی‌های اثبات شده و برنامه‌های موفق گذشته می‌خواهد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: لرستان استاندار روتین و روزمره مانند وضع فعلی و قبلی نمی‌خواهد بلکه یک فرد با توانایی‌های اثبات شده جدید و برنامه‌های موفق گذشته می‌خواهد.

دکتر مهرداد ویسکرمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: طبق قانون اساسی قوای جمهوری اسلامی سه قوه مستقل بوده و زیرنظر ولایت فقیه انجام وظیفه می‌کنند که این یک اصل پذیرفته شده است.

وی ادامه داد: ما به دولت یک خوشبینی داریم، زاویه‌ای بین دولت و مجلس وجود ندارد و حق دولت است که مدیران خودش را تعیین کند.

ویسکرمی عنوان کرد: وزیر کشور از رئیس مجمع نمایندگان یک نظر مشورتی خواسته بودند جلسه تشکیل و آن نظر مشورتی با رأی اکثریت به وزیر منتقل شد و یک نامه مستقل در رابطه با تأکید و درخواست این‌که استاندار لرستان نیز طبق شاخص‌هایی که وجود دارد باید ویژه باشد ارسال شد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: منتظریم که دولت بهترین گزینه را که در تراز ملی و استاندار ویژه باشد را برای لرستان انتخاب کند.

وی بیان کرد: من معتقدم یکی‌ از آفت‌های دخالت نمایندگان در این زمینه سهم خواهی‌های آینده است و تلاش بر این شد که این سهم‌خواهی‌های فردی حذف شود.

ویسکرمی عنوان کرد: یعنی مجمع یک تصمیم نسبی بگیرد و بگوید که نظر ما این است و نظر نمایندگان را دخیل نکند، هرچند عالم سیاست عالم لابی است اما به تقوای سیاسی وزارت کشور بستگی دارد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنیدر مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان این حق را برای دولت قائل هستند که گزینه مورد نظر خود را معرفی کنند اما انتظار ما این است که افرادی که انتخاب می‌شوند در وزنی باشند که بتوانند استان را از شرایط سخت بیرون بیاورند، استاندار روتین و روزمره مانند وضع فعلی و قبلی نباشد یک فرد با توانایی‌های اثبات شده جدید و برنامه‌های موفق گذشته باشد.

وی بیان کرد: این موضوع در جلسات حضوری یا در قالب نامه به دولت اعلام شده است، بیشتر حرف‌هایی که الان زده می‌شود یا آرزوهای سیاسیون یا گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای است.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

Choose a style: