قرارگاه اشتغال استان‌های زاگرس نشین در لرستان تشکیل می‌شود


علی بساطی نظری ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ دقیقه مطالعه
قرارگاه اشتغال استان‌های زاگرس نشین در لرستان تشکیل می‌شود


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ استاندار لرستان گفت: قرارگاه اشتغال استان‌های زاگرس نشین در استان تشکیل خواهد شد.

فرهاد زیویار امروز نهم آذرماه در جلسه شورای فرمانداران لرستان، اظهار کرد: این قرارگاه به دنبال سفر رئیس جمهور به یکی از استان‌های زاگرس نشین کشور مصوب شده و با هدف تدوین ظرفیت‌ها و نیازهای اشتغال این استان‌ها و اقداماتی برای برون رفت از آنها در سطح دولت خواهد بود.

وی تصریح کرد: فرمانداران نیز می‌بایست با این رویکرد قرارگاه متناظر در هر شهرستان را تشکیل دهند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در شرایطی که با دستور رئیس جمهور عزم بسیار جدی برای رفع مشکلات اشتغال استان‌های زاگرس نشین، شکل گرفته است باید بستر استفاده از این ظرفیت در استان و شهرستان‌ها فراهم شود.

زیویار با اشاره به اهمیت موضوع انتخابات پیشرو و ضرورت برگزاری هر چه باشکوه‌تر آن، بیان کرد: برگزاری باشکوه انتخابات به میزان هماهنگی ارکان مختلف برگزار کننده آن بستگی دارد.

وی به تأثیر هماهنگی ارکان برگزار کننده در انتخابات دارای چهار مولفه مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت اشاره کرد و افزود: نقش فرمانداران در ایجاد این هماهنگی در شهرستان‌ها بسیار حیاتی و مهم است.

گفتنی است، شورای فرمانداران استان به ریاست استاندار لرستان و با حضور معاونین سیاسی امنیتی و هماهنگی امور اقتصادی استاندار، مدیران کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری و سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری، دستیار استاندار در مردمی سازی دولت و فرمانداران شهرستان‌های استان برگزار شد.

در این جلسه سه رویکرد گزارش عملکرد اقتصادی شهرستان‌ها با محوریت میزان پرداخت تسهیلات اشتغال و سهم دستگاه‌ها در اجرای آن، رویداد انتخابات و انتظارات حوزه سیاسی از فرمانداران به ویژه در موضوع ایجاد زیرساخت‌ها و موضوع انتصاب دستیاران فرمانداران در امر مردمی سازی و همچنین ثبت ایده ها و اقدامات مردمی سازی تشریح و بررسی شدند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – علی بساطی نظری

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

Rating*

Choose a style: