قابلیت و مزیت‌های اشتغالزایی مناطق لرستان بومی‌سازی می‌شود


پاعلم 1400/08/28 دقیقه مطالعه
قابلیت و مزیت‌های اشتغالزایی مناطق لرستان بومی‌سازی می‌شود


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: با توجه به نقشه راه وزارت متبوع قابلیت و مزیت‌های اشتغال هر منطقه در استان بومی‌سازی خواهد شد.

علی آشتاب در جلسه هم‌اندیشی بومی‌سازی (زیست‌بوم اشتغال) فرصت‌های شغلی در استان، اظهار کرد : مزیت‌ها و ظرفیت‌هایی در مناطق استان وجود دارد که می. توان با بومی‌سازی و به فعلیت رساندن این ظرفیت‌ها فرصت‌های اشتغال جدیدی ایجاد کرد.

وی با اشاره به هدف‌گذاری برای ایجاد یک میلیون و ۸۵۰ هزار فرصت شغلی تا پایان سال ۱۴۰۱ توسط شورای عالی اشتغال کشور، تصریح کرد: با برطرف کردن موانع و مشکلات فعالان اقتصادی و حمایت از واحدهای اقتصادی و طراحی زیست‌بوم اشتغال که توسط وزارت مطرح شده می‌توان به بهبود وضعیت شغلی افراد فاقد شغل کمک شایانی کرد.

آشتاب با اشاره به اینکه اجرای بومی‌سازی دستورالعمل‌های حوزه اشتغال را باید متناسب با هر منطقه عنوان کرد، افزود: همه دستگاه‌های اجرایی بخش‌های مختلف و بانک‌های استان باید با تعامل و هماهنگی بیشتر در این طرح بزرگ اقتصادی مشارکت و تلاش کنند تا ثمره آن توسعه و ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان به مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بر شناسایی طرح‌هایی که حداقل فرصت‌های شغلی را در بومی‌سازی اشتغال ایجاد می‌کنند تأکید کرد و ادامه داد: لازم است این مقوله مهم را با هماهنگی و مشورت با همه فعالان و کارآفرینان بخش‌های اقتصادی و متقاضیان نیروی کار در استان انجام داد تا نتیجه مطلوب‌تری را به دست آوریم.

در پایان مقرر شد ظرف یک هفته با همکاری دستگاه‌های اجرایی و فعالین اقتصادی مقدمات تهیه و تنظیم نقشه راه اشتغال استان متناسب با زیست بوم اشتغال کشور فراهم شود.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

پنج × 5 =

0 دیدگاه

Choose a style: