فولاد ازنا نیازمند عزم و اراده مسئولان ملی است


علی بساطی نظری ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ دقیقه مطالعه
فولاد ازنا نیازمند عزم و اراده مسئولان ملی است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ فرماندار ازنا گفت: فولاد شهرستان نیازمند عزم و اراده مسئولان ملی است.

محمدرضا فاتحی امروز دهم آذرماه در گردهمایی فرمانداران لرستان که با موضوع محوری بررسی چالشها و راهبردها در حوزه اقتصادی برگزار شد، با اشاره به ظرفیت مجتمع فولاد ازنا، راکد بودن این مجتمع را بعد از ۲۰ سال خسارت محض دانست و افزود: بیش از ۲۰ سال است که مردم چشم به راه آغاز فعالیت این پروژه عظیم هستند که با سرمایه ملی بنا شده ولی به دلایل متعدد و عدم همراهی برخی از بانک‌ها همچون استخوانی در زخم مانده است.

وی تصریح کرد: این صنعت کاملاً راکد و بلااستفاده در شرق استان مانده است؟ در صورتی که اگر کوره‌های فولاد روشن شود و خط تولید آن فعالیت کند می‌تواند به‌تنهایی بخش اعظمی از مشکل اشتغال را حل و اقتصاد استان را دگرگون کند و بدهی‌های بانکی معوق نیز به مرور پرداخت می‌شود.

فرماندار ازنا با تقدیر از تلاش‌های استاندار لرستان در برگزاری جلسات مشترک فی‌مابین مدیریت فولاد ازنا و بانک‌های عامل در تهران و تلاش برای رفع اختلافات، عزم مدیریت استان و ملی و سرمایه‌گذار را برای راه‌اندازی و شروع فعالیت کافی دانست تا این مجتمع اقتصادی بتواند به چرخه تولید بازگشته و هزاران جوان جویای کار را مشغول بکار کند.

فاتحی به جایگاه فولاد مبارکه اصفهان در اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: فولاد مبارکه اصفهان توانسته است نقش مهمی در توسعه صنعتی، اقتصادی و اجتماعی استان اصفهان و کشور و ارتقای سطح فناوری صنعت فولاد ایفا کند که اگر مسئولان در سطوح ملی اراده کنند همین مهم نیز می‌تواند برای استان لرستان رقم بخورد و امروز سرنوشت فولاد ازنا به اجماع اراده‌ها در پایتخت گره خورده است.

وی با اشاره به بازدید روز گذشته معاون سیاسی امنیتی استانداری از کارخانه سیمان‌سفید به برخی از مشکلات این واحد صنعتی پرداخت و خواستار استمرار حمایت دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان از این کارخانه تا راه‌اندازی و افتتاح شد.

فرماندار ازنا با تقدیر از عملکرد معاونت امور اقتصادی و دفتر جذب سرمایه استانداری لرستان در تخصیص تسهیلات تبصره ۱۶ و ۱۸ به شهرستان ازنا افزود: داشتن اقتصادی پویا درگرو اعتماد به مردم و حمایت از جریانات نخبگان متعهد مردمی در حوزه اقتصاد است و باید اقتصاد مردم پایه را توسعه داد تا شاهد تحول باشیم.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – علی بساطی نظری

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + پنج =

Rating*

Choose a style: